Działalność oficjalna

"ZPOO" rozpoczyna pracę

Ostatnie lata pokazały, że jest w naszym kraju duże zapotrzebowanie na oficjalne zawody WCA. Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej imprez, a w roku 2018 ustanowiono rekord wynoszący 38 turniejów.

Na tym jednak się nie zatrzymujemy. Wstępne przewidywania pokazują, że w sezonie 2019 możemy spodziewać się ponad 40 oficjalnych imprez WCA.  W związku z rosnącymi potrzebami organizacyjnymi, jak również istotną potrzebą koordynacji pracy delegatów i organizatorów, PSS powołuje do życia Zespół PSS ds. Obsługi Organizatorów (ZPOO). Zadaniem nowej komórki jest koordynacja nadsyłanych zgłoszeń organizacyjnych. Zespół sprawdza zgodność zgłoszenia z wymogami regulaminu WCA oraz wytycznymi PSS. Poza kontrolą i wskazaniem nieprawidłowości każdy organizator będzie mógł liczyć również na merytoryczne wsparcie swojego zgłoszenia. W skład ZPOO wchodzi 4 doświadczonych członków PSS.  Radosław Drozdowicz - lider zespołu oraz członkowie: Patryk Milewczyk, Karol Zakrzewski i Michał Bogdan


Jeżeli zastanawiacie się nad organizacją oficjalnych zawodów WCA w swoim regionie, nie znajdziecie lepszego źródła rzetelnych informacji na ten temat! Aby skontaktować się z ZPOO wystarczy napisać wiadomość email na adres: zawody@kostkarubika.org lub porozmawiać z członkami zespołu podczas dowolnych zawodów WCA. 
Jesteśmy przekonani, że nowy zespół przyczyni się do znacznego usprawnienia działania kalendarza PSS oraz pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji organizacyjnych, zarówno młodym, jak i tym bardziej doświadczonym organizatorom. Całemu składowi ZPOO życzymy wytrwałości i satysfakcji z opieki nad tak ważnym zadaniem! 

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii