Działalność oficjalna

Za nami GLS Cup II 2019!

W miniony weekend odbył się GLS Cup II 2019 - największy dotychczasowy turniej Gdańskiej Ligi. Wzięło w nim udział 110 zawodników i zawodniczek z kraju, a nawet zagranicy :) Pod okiem delegatów Przemysława Rogalskiego i Adama Polkowskiego uczestnicy zmierzyli się w sześciu oficjalnych konkurencjach WCA.

W sobotę rozegrano trzy 'spokojne', wymagające skupienia konkurencje - 3x3x3 FM, 3x3x3 BLD i 3x3x3 MBLD. Rywalizację w układaniu na najmniejszą liczbę ruchów wygrał Marcin Stachura, który w 3 próbach uzyskał średnią 30.00. W blindzie pięknie zaprezentował się Krzysztof Bober, który zapamiętał i ułożył kostkę w czasie 24.43 s. W układaniu wielu kostek równych nie miał sobie Kamil Przybylski, który w czasie 50:47 ułożył wszystkie z 25 zadeklarowanych łamigłówek

Niedziela należała do konkurencji masowych i szybkich :) Zawodnicy pokazali swoje umiejętności w 2x2x2, pyramixie i oczywiście 3x3x3. Dla trzynastu miłośników łamigłówek były to pierwsze oficjalne zawody.

W finale 3x3x3 najlepszą średnią - 7.22 s. - wykręcił Tymon Kolasiński, który był również autorem najszybszego singla spotkania, finałowego 6.33 s. Drugie miejsce z wynikiem 8.27 s. zajął Michał Rzewuski. Trzecie miejsce wywalczył rezultatem 8.80 s. Maciej Czapiewski

Wśród Pań najlepszy wynik wykręciła Kalina Jakubowska (10.05 s.). Za nią, na drugim miejscu, uplasowała się Patrycja Michalska ze średnią 13.33 s. Trzecią pozycję z rezulatem 13.70 s. zajęła Kinga Klonowska.

W 2x2x2 obyło się bez niespodzianek - najlepszy wynik w finale (2.05 s.) osiągnął Maciej Czapiewski. Z kolei w piramidzie również zwyciężył faworyt konkurencji - Tymon Kolasiński - ale tym razem zaledwie o singla wyprzedził drugiego na podium Macieja Jabłońskiego. Wszystkie wyniki możecie prześledzić na stronie CubeComps GLS Cup II 2019, a po mnóstwo fajnych ujęć z dwudniowego zakręcenia zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa naszego niezrównanego Franciszka Fidosa :)