Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński najlepszy w Łodzi!

W miniony weekend prawie pięćdziesiątka zawodników spotkała się w Łódzkim Domu Kultury, by wziąć udział w finałowej odsłonie Cube Factory League.  Uczestnicy zmierzyli się w dziesięciu oficjalnych konkurencjach WCA, a nad przebiegiem rywalizacji czuwał delegat WCA Przemysław Rogalski. 

W finale triumfował Tymon Kolasiński, który pięknym rekordem Polski 6.42 s. (i najlepszym singlem turnieju 5.84 s.) zakończył swój fenomenalny występ w turnieju. Drugie miejsce z wynikiem 8.62 s. zajął Łukasz Burliga, trzecią lokatę wywalczył nowym bestowym wynikiem 9.99 s. Michał Mlostek.

Do Tymona należały również najlepsze wyniki w 4x4x4 (30.23 s.), 5x5x5 (59.03 s.) i pyraminxie (2.12 s.). Z kolei w 2x2x2 najlepszy wynik - 2.55 s. - wykręcił Michał Wojcieszek. W układaniu bez patrzenia pierwsze miejsce na własnym podwórku wywalczył Krzysztof Bober, który zapamiętał i ułożył kostkę w czasie 41.80 s. W układaniu jedną ręką triumfował Łukasz Burliga, który zakończył rywalizację wynikiem 14.46 s.  Do niego należał również najlepszy wynik w skewbie (2.58 s.). Z układaniem clocka najszybciej poradził sobie Przemysław Rogalski, który w finale wykręcił średnią 7.07 s. W square-1 bez niespodzianek zwyciężył Michał Krasowski, który finałową rywalizację zakończył wynikiem 11.15 s., a do tego w pierwszej rundzie postarał się o nowy rekord Polski w singlu.

Wszystkie wyniki spotkania możecie prześledzić na stronie CubeComps Cube Factory League Final 2019. Tak jak na każdym spotkaniu łódzkiej ligi nie zabrakło pozytywnego zakręcenia, fajnych wyników i fantastycznej energii. Organizatorzy pracują teraz nad finalnymi statystykami i niebawem podzielimy się z Wami podsumowaniem całego sezonu CFL. W oczekiwaniu na nie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa niezrównanego fotoreportera i jednocześnie jednego z organizatorów ligi Franciszka Fidosa

inne z kategorii