Działalność oficjalna

Michał Pleskowicz zwycięża w Gdańsku!

 

W miniony weekend odbył się trzeci turniej z cyklu Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Tym razem impreza gościła w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, gdzie spotkało się 110 uczestników z całej Polski. Pod okiem delegatów Przemysława Rogalskiego i Adama Polkowskiego wzięli oni udział w rywalizacji w sześciu oficjalnych konkurencjach WCA.

W sobotę rozegrano trzy 'spokojne', wymagające skupienia konkurencje - 3x3x3 FM, 3x3x3 BLD i 3x3x3 MBLD. Rywalizację w układaniu na najmniejszą liczbę ruchów wygrał Kacper Rafalski, który w 3 próbach uzyskał średnią 24.67, który to wynik jest nowym rekordem Polski. W blindzie zwyciężył Adrian Dębski,  który w finale uzyskał czas 24.98 s. Dodatkowo w półfinale konkurencji pięknie zaprezentował się Krzysztof Bober, który zapamiętał i ułożył kostkę w czasie 19.78 s. poprawiając tym samym rekord Polski. W układaniu wielu kostek bez patrzenia równych sobie nie miał Michał Bogdan, który w czasie 55:28 ułożył 24 z 26 zadeklarowanych łamigłówek i poza złotem zanotował na swoim koncie również nowe PB w tej konkurencji. 

Niedziela należała już do konkurencji szybkich. Zawodnicy pokazali swoje umiejętności w 2x2x2, pyramixie i oczywiście 3x3x3, gdzie zadebiutowało dziewięciu nowych adeptów układania :)  Wśród debiutantów na uznanie zasługuje Tosia Polkowska, która została najmłodszą polską zawodniczką, której udało się oficjalnie ułożyć trójkę! 

W finale 3x3x3 najlepszą średnią - 7.73 s. - wykręcił Michał Pleskowicz, który gościnnie odwiedził Gdańsk. Drugie miejsce wywalczył w pięknym stylu Szymon Musiał, dla którego były to dopiero szóste zawody, a który przebojem wdarł się do ścisłej czołówki spotkania. Srebrny medal w 3x3x3 - pierwszy w karierze - zdobył wynikiem 8.27 s. Trzecie miejsce wywalczył rezultatem 8.34 s. Michał Rzewuski, do którego należało również najszybsze ułożenie turnieju - półfinałowe 6.19 s. 

Wśród Pań najlepszy wynik wykręciła Kalina Jakubowska (9.98 s.). Za nią, na drugim miejscu, uplasowała się Patrycja Michalska ze średnią 12.70 s. Trzecią pozycję z rezulatem 13.15 s. wywalczyła Weronika Rogulska.  Szymon Musiał zdobył złoto również w 2x2x2, gdzie zakończył rywalizację wynikiem 3.17 s.  Z kolei w piramidzie najlepszą średnią (3.05 s.) wykręcił vicemistrz świata z Melbourne Dominik Górny. Nasz medalista odebrał również specjalne podziękowanie za wyniki osiągnięte w Australii oraz wraz z Michałem Rzewuskim podzielili się swoimi wrażeniami z udziału w zawodach. 

Trzeci turniej tegorocznej ligi był wyjątkowy dla dwójki naszych czołowych zawodników - Michała Pleskowicza i Kaliny Jakubowskiej. W Gdańsku świętowali oni swoje setne zawody i jak to już jest w tradycji gls-owych imprez, na każdego z nich czekała okolicznościowa kostkowa mozaika. Nie zabrakło również prezentacji osiągnięć, historii i wspominek :) 

Wszystkie wyniki spotkania możecie prześledzić na stronie CubeComps GLS Cup III 2019, a galerię zdjęć z wydarzenia, z mnóstwem fajnych ujęć znajdziecie na profilu naszego niezrównanego Franciszka Fidosa

inne z kategorii