Działalność oficjalna

Jan Zych triumfuje w Dębicy!

W ubiegłą sobotę pierwszy raz oficjalny turniej speedcubingowy zawitał do Dębicy. Project Dębica 2019 to trzecie zawody w tym roku zorganizowane przez ekipę 4Event na terenie województwa podkarpackiego. Jest to historyczny wynik dla tego regionu, ponieważ przed rokiem 2019 odbywał się tam maksymalnie jeden turniej w ciągu roku.  W wydarzeniu wzięło udział 63 zawodników z Polski i Słowacji. Za przebieg zawodów zgodny z zasadami WCA zadbał delegat Przemysław Rogalski.

W konkurencji 3x3x3 najlepszy w każdej rundzie okazał się Jan Zych. Uzyskał kolejno średnie: 8.20 s., 8.00 s. (nowe PB) i 8.83 s. w finale. Srebro przypadło Karolowi Zakrzewskiemu, który uzyskał wynik 9.17 s., a brąz wywalczyła Magdalena Pabisz z rezultatem 9.59 s. Najlepsze pojedyncze ułożenie zawodów (7.34 s.) wykręcił Słowak Timotej Andrejko.

Konkurencję 2x2x2 z wynikiem 1.94 s. zwyciężył Adam Jagła. Najlepszy w układaniu kostki 3x3x3 jedną reką (średnia 12.11 s.) oraz w 4x4x4 (32.91 s.) okazał się Karol Zakrzewski. Triumfatorem układanki pyraminx z wynikiem 2.61 szostał Rafał Waryszak. Złoto w konkurencji skewb przypadło Magdalenie Pabisz, która wykręciła średnią 3.98 s.

W układaniu kostki 3x3x3 bez patrzenia nie miał sobie równych Witali Bułatow, który zwyciężył z niemal minutową przewagą nad srebrnym medalistą. Pierwsze miejsce dał mu pojedynczy wynik 41.92 s., do którego dołożył średnią 47.98 s. Na uwagę zasługuje fakt, że ten zawodnik cechuje się niezwykle wysoką skutecznością ułożeń. Każda z jego 30 ostatnich oficjalnych prób w tej konkurencji zakończyła się sukcesem. 

Podia na tym turnieju zostały zdominowane przez 3 zawodników, którzy stanowili zaledwie 5% wszystkich uczestników turnieju, a wywalczyli aż 71% wszystkich możliwych medali. Wszystkie wyniki tego wydarzenia można zobaczyć na stronie WCA Live.

inne z kategorii