Działalność oficjalna

Rafał Waryszak wygrywa LLS II 2020

Za nami druga odsłona tegorocznej edycji Lubelskiej Ligi Speedcubingu. Na dwudniowy turniej do Lublina przyjechało 67 zawodników z Polski i z Ukrainy. Delegatem podczas tego turnieju był Grzegorz Łuczyna.

Konkurencję 3x3x3 ze średnią 9.46 s zwyciężył Rafał Waryszak, dla którego jest to pierwszy triumf w tej układance. Srebrny medal z wynikiem 9.52 s wywalczył Tomasz Przyczyna, dla którego jest to pierwsze oficjalne podium. Trzecie miejsce za sprawą średniej 9.65 s zajął Adam Chodyniecki. Najlepszy singiel turnieju (6.96 s) należy do Michała Krasowskiego.

Złoto w konkurencji 2x2x2 przypadło Piotrowi Tokarskiemu, który w finale wykręcił średnią 2.50 s. Najlepszy w kostce 4x4x4 okazał się Michał Krasowski (średnia 34.91 s). Jemu też przypadło zwycięstwo w square-1 (7.29 s) oraz w skewbie (3.00 s). Złote medale w kostkach 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7 wywalczył Michał Halczuk ze średnimi: 58.30 s, 1:46.05 s, 2:28.25 s

W układaniu kostki 3x3x3 bez patrzenia najlepiej wypadł Witali Bułatow, który uzyskał singla 47.30 s. W układaniu 3x3x3 jedną ręką pierwsze miejsce ze średnią 17.97 s zajął Rafał Waryszak. Do niego należała też najlepsza finałowa średnia pyraminxa (2.95 s). W Clocku z wynikiem 6.82 s triumfował Przemysław Rogalski. W megaminxie złoto przypadło Ukraińcowi Oleksandrowi Seniukowi, który uzyskał średnią 51.07 s.

Wszystkie wyniki tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live.