Działalność oficjalna

Za nami pierwszy oficjalny turniej w Świdnicy!

W minioną sobotę - 7 marca - odbył się pierwszy, oficjalny turniej w Świdnicy. Wzięło w nim udział 80 uczestników z kraju i zagranicy, którzy pod okiem delegata Adama Polkowskiego zmierzyli się w pięciu konkurencjach WCA. 

W 3x3x3 najlepszy wynik w finale osiągnął Matěj Grohmann (8.09 s.), do którego należał też najszybszy singiel spotkania - również finałowe 6.64 s. Tuż za nim uplasował się Karol Zakrzewski z wynikiem 8.71 s. Podium zamknął Wojciech Barciaga, który zakończył rywalizację rezultatem 9.56 s. 

Nasz czeski triumfator wywalczył złoto również w 5x5x5 (58.09 s.). Kolejny z zagranicznych uczestników, Tomáš Nguyen, stanął na najwyższym stopniu podium w skewbie (3.73 s.). W 2x2x2 triumfował Adam Jagła (1.77 s.), a w piramidzie Jakub Hibszer (2.71 s.). 

Wszystkie wyniki są do przeanalizowania tradycyjnie na stronie WCA Live Silesian Spring Świdnica 2020, a obszerne fotorelacje znajdziecie między innymi na stronach:

A poniżej zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego niecodziennego turnieju.

Spotkanie było bardzo wyjątkowe, ponieważ hołdowały mu hasła akceptacji osób ze spektrum autyzmu, budowanie społecznej świadomości oraz szacunek dla neuroróżnorodności. Warto też wspomnieć o kilku aspektach imprezy, o których opowiedziała nam organizatorka, Anna Chodyniecka: „Mogę dodać od siebie, że postawiłam na realizację ważnych społecznych spraw, na które chciałam ludzi uwrażliwić. Budowanie społecznej świadomości autyzmu we współpracy z ludźmi z Warszawy, z którymi nawiazałam kontakt. Zaprosiłam też schronisko dla bezdomnych zwierząt do współpracy, aby mogli zebrać pieniądze oraz zorganizowałam tę imprezę tak, aby maksymalnie ograniczyć obciążenie środowiska. Udało się wykarmić masę ludzi, bo zawodników i wszystkich odwiedzających, a zostawiliśmy małą kupkę śmieci. Były wyłącznie biodegradowalne produkty (talerze, kubki, obrusy itp, a nawet rękawiczki do przygotowywania kanapek) oraz dystrybutor wody.”

Gratulujemy niezwykłej inicjatywy i mamy nadzieję, że spotkamy się w Świdnicy jeszcze nie raz :) 

inne z kategorii