Działalność oficjalna

Za nami pierwszy turniej Pucharu Polski Online 2020!

Za nami drugi turniej online oraz pierwszy z nowego cyklu Pucharu Polski Online 2020. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna nadal nie pozwala na gromadzenie się i nie możemy się spotkać w rzeczywistości, przenieśliśmy się do wirtualnego środowiska na trochę dłużej. Trzeba sobie radzić ;)

Bardzo nas cieszy, że dołączyliście do nas i tak dużym gronie wzięliście udział w pierwszym turnieju cyklu. Na liście startowej znalazło się ponad 230 nazwisk zawodników, którzy rywalizowali w 10 konkurencjach - 3x3x3, 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3OH, megaminx, pyraminx, skewb, square-1 i clock. Podczas pierwszych trzech dni turnieju, kiedy zawodnicy układali w ramach pierwszych rund konkurencji (poza 3x3x3), robili to w domowym zaciszu przesyłając swoje wyniki (wraz z nagraniami) do akceptacji.

Pod koniec każdego dnia, podczas podsumowania startów, najlepsi w danej konkurencji swoje ułożenia wykonywali na wizji, co możecie obejrzeć w poniższych materiałach. W sobotę wszystkie zmagania odbywały się za pomocą platformy DISCORD, a finał 3x3x3 był transmitowany Youtubowym streamie.

W 3x3x3 zwyciężył Tymon Kolasiński ze średnią 6.82 s. i najlepszych singlem turnieju 5.44 s. Drugie miejsce ze rezultatem 8.06 s. zajął Przemysław Kaleta. Trzecią lokatę wynikiem 8.17 s. wywalczył Michał Rzewuski.

W 2x2x2 w obydwu rundach niepokonany był Adam Jagła, który ostatecznie zwyciężył średnią 1.59 s. (o zaledwie setną wyprzedzając Tymona Kolasińskiego). Skewba najszybciej w finale (średnia 2.42 s.) ułożył Michał Krasowski. Z kolei w megaminxie szans rywalom nie dała nasza młoda mistrzyni Magda Pabisz, która zakończyła rywalizację rezultatem 42.83 s.

W dużych kościach triumfował Tymon Kolasiński, który w 4x4x4 uzyskał wynik 28.95 s., a w 5x5x5 - 46.98 s. Z kolei w układaniu jedną ręką najlepszy w finale okazał się Karol Zakrzewski, który pokonał Przemka Kaletę o zaledwie setną i zakończył start w tej konkurencji wynikiem 12.19 s.

W ostatniej partii konkurencji obyło się bez niespodzianek :) W piramidzie najwyższe miejsce na podium zajął Tymon Kolasiński uzyskując średnią 1.91 s. Podobnie było w square-1, gdzie średnia 9.36 s. dała zwycięstwo Michałowi Krasowskiemu. A w clocku pewnie triumfował Wojtek Knott, który zakończył finał ze średnią 5.36 s.

Wszystkie wyniki spotkania, łącznie z podziałem na kategorie wiekowe znajdziecie na stronie https://live.rubiart.pl/competitions/PucharPolskiOnline12020. Z tego miejsca bardzo dziękujemy Wam za liczny udział, obecność na live'ach i wspaniałą atmosferę online! :D