Działalność oficjalna

Po drugiej edycji Pucharu Polski On-Line

W dniach 16-20 czerwca odbyła się druga edycja Pucharu Polski On-line. Tym razem na starcie stanęła nieco mniejsza liczba zawodników, bo było ich 180.

Organizatorzy wprowadzlili kilka zmian, które wpłynęły na zwiększenie widowiskowości całych zawodów. Podobnie jak poprzednio rywalizacja toczyła się w 10 konkurencjach i każdego dnia zawodnicy dwie z nich rozgrywali w trybie korespondencyjnym. Nowością było wprowadzenie rundy finałowej, która odbywała się wieczorem tego samego dnia w trakcie live streamu na kanale Adama Polkowskiego.  W trakcie streamów wytwarzała się bardzo miła atmosfera przez co po zakończeniu finału jeszcze przez blisko godzinę toczyły się rozmowy i odpowiedzi na pytania widzów.

W sobotę odbyła się rywalizacja w głównej konkurencji, czyli układaniu kostki 3x3x3. Za pośrednictwem serwera zawodów na Discordzie zawodnicy przeprowadzali swoje ułożenia w pierwszej i drugiej rundzie. Wieczorem zaś na live streamie odbył się najpierw finał w kostce 2x2, a potem w 3x3. W finale układania kostki 3x3 zwyciężył Tymon Kolasiński (ao5 6.27), przed Michałem Rzewuskim (ao5 7.77) i Łukaszem Burligą (ao5 8.19). Zwycięzcą całego turnieju został Tymon Kolasiński, który zdobył 4 złote medale (pyraminx, kostka 3x3, 4x4 i 5x5), przed Michałem Krasowskim oraz Michałem Rzewuskim. Kolasiński wygrał też klasyfikację punktową turnieju.

 

 

 

W klasyfikacji generalnej całego cyklu na prowadzeniu utrzymuje się Magda Pabisz, ale jej przewaga nad drugim Tymonem Kolasińskim stopniała do 18 punktów. Na trzecim miejscu utrzymał się Łukasz Burliga, ale ma on przewagę tylko 3 punktów nad czwartym Michałem Krasowskim.

 

 

 

 

 

Wszystkie wyniki są na platformie live.rubiart.pl. Zaś na stronie prowadzonej przez Pawła Duraja znajdziemy komplet wszystkich klasyfikacji. 

Już w niedzielę, 28 czerwca startuje rejestracja na trzecią edycję Pucharu Polski On-Line.  Zostanie ona otwarta w trakcie live streamu na kanale Adama Polkowskiego. 

inne z kategorii