Działalność oficjalna

Michał Rzewuski wygrywa w finale PPO3!

Przez cały poprzedni tydzień (od 20 do 25 lipca) rozgrywana była 3 edycja Pucharu Polski On-Line (PPO). Rywalizacja toczyła się w 10 konkurencjach. Każdego dnia od poniedziałku zawodnicy swoje ułożenia mogli przesyłać w systemie korespondecyjnym, zaś od wtorku, w każdy wieczór na kanale Rubiart Adam Polkowski mogliśmy obserwować finały w dwóch konkurencjach.

Wiele z nich było niezwykle emocjonujących, jak choćby piątkowy finał 2x2, w którym w ostatniej parze rywalizowali ze sobą Kajetan Opach i Adam Jagła. Zwyciężył Opach ze średnią 1.73, zaś Jagła wykręcił czas 1.84.

W sobotę rozegrana została tylko jedna konkurencja - układanie klasycznej kostki 3x3x3. Zawodnicy spotykali się z sędziami za pośrednictwem serwera na Discordzie i pod ich okiem wykonywali swoje ułożenia. Wieczorem zaś obył się finał pyraminxa, a po nim finał układania kostki 3x3.

Oba finały były niezwykle emocjonujące. Szczególny charakter miał finał 3x3. W ostatniej parze spotkali się Michał Rzewuski i Tymon Kolasiński. Tym razem lepszy był Michał Rzewuski, który ze średnią 6.78 s wyprzedził Tymona Kolasińskiego (6.97 s). Trzecie miejsce zajął Karol Zakrzewski (8.10 s).

W klasyfikacji medalowej turniej wygrał Tymon Kolasiński, zaś w klasyfikacji punktowej Magda Pabisz, która wciąż prowadzi w całym cyklu i delikatnie umocniła się na pozycji lidera. Komplet wyników znajdziemy tutaj.  Zaś klasyfikację punktową zawodów na stronie zrobionej przez Pawła Duraja.  Na niej też znajdziemy klasyfikację całego cyklu.

Kolejną odsłonę cyklu prawdopodbnie zobaczymy na przełomie sierpnia i września. Zaś poniżej znajduje się link do zapisu live sobotniego finału.