Działalność oficjalna

Wielki powrót w Poznaniu!

Wracamy do życia! Po długiej przerwie wracamy do oficjalnych turniejów w nowej rzeczywistości. Pierwszy taki turniej - BrizZon Poznań Side Open 2020 - odbył się w miniony weekend w stolicy Wielkopolski. Prawie trzydziestu zawodników wzięło udział w rywalizacji w niecodziennym zestawieniu konkurencji - megaminxie, clocku, układaniu bez patrzenia jednej i wielu kostek. 

W układaniu clocka najlepszy okazał się Przemysław Rogalski, który w finale wykręcił średnią 6.40 s. zostawiając rywali daleko w tyle. Dodatkowo w pierwszej rundzie konkurencji postarał się o dwa nowe PB. W podobnym stylu zwyciężył w megaminxie Kacper Rafalski, który zakończył rywalizację rezultatem 53.03 s. (przy okazji w pierwszej rundzie konkurencji wykręcając dwie nowe życiówki :)). 

W układaniu bez patrzenia triumfował Krzysztof Bober, który po średnim występie w pierwszej rundzie wytrzelił w finale, gdzie postarał się o nowy rekord Polski w średniej - 23.49 s. (24.11/ 24.35/ 22.00). W układaniu wielu kostek bez patrzenia najlepszy wynik uzyskał Michał Bogdan, który w czasie godziny zapamiętał i ułożył 36 z 42 zadelarowanych kostek. Tym samym podobnie, jak jego zwycięzcy koledzy, zanotował na swoim koncie nowy rekord życiowy. 

Wszystkie wyniki znajdziecie na stronie BrizZon Poznan Side Open 2020, a o galerię zdjęć z wydarzenia zadbał nasz naczelny fotoreporter - niezrównany Franciszek Fidos. Gratulujemy uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach :) 

 

inne z kategorii