Działalność oficjalna

Michał Rzewuski zwycięża Gdańsk Open 2020!

W miniony weekend w gdańskim hotelu Novotel Marina po raz kolejny spotkali się trójmiejscy (i nie tylko) entuzjaści kostkowego zakręcenia. Mimo ograniczeń covidowych, które skutkowały dużo mniejszą liczbą miejsc oraz koniecznością noszenia osłon ust i nosa, atmosfera była wspaniała - wszyscy cieszyli się, że po ponad ośmiu miesiącach od ostatniego turnieju w Gdyni wreszcie można spotkać się przy stackmacie w realu :)

W kategorii 3x3x3 zwyciężył Michał Rzewuski, który w finale wykręcił średnią 8.21 s. Drugie miejsce w pięknym stylu i ze świetnym wynikiem 8.75 s. wywalczył Szymon Musiał, który w półfinale postarał się o nowe PB w średniej i singlu, a w finale poprawił jeszcze singla. Trzecią lokatę uzyskał rezultatem 9.62 s. Mikołaj Zubowicz, który również w półfinale postarał się o dwa nowe besty.

Najlepszego singla turnieju zanotował na swoim koncie Michał Pleskowicz, który w półfinale ułożył trójkę w czasie 6.29 s. Ze względu na turniej kwalifikacyjny RedBull Rubik's Cube World CUp Michał zmuszony był  zrezygnować z uczestnictwa w finale - ale nie ma tego złego ;) Michał pokazał mistrzowską klasę i turniej kwalifikacyjny wygrał :D W 2x2x2 triumfował Szymon Musiał ze średnią 2.56 s. W piramidzie w pięknym stylu z wynikiem 3.42 s. zwyciężył Przemysław Rogalski. Z kolei w blindzie niepokonany po raz kolejny okazał się Krzysztof Bober, który zapamiętał i ułożył kostkę w czasie 20.70 s.

Ze względu na wytyczne epidemiologiczne limit uczestników był mocno ograniczony. Dlatego też w najmłodszych kategoriach wiekowych startowali tylko pojedynczy zawodnicy. I tak w kategorii do lat 10 triumfował Szymon Szadkowski z wynikiem 1:11.44. W kategorii do lat 12 najlepszy wynik (17.00 s.) osiągnął Kuba Bławat. W grupie wiekowej do lat 14 zwyciężył Adam Chodyniecki (9.66 s.), a w kategorii do lat 16 niepokonany był Szymon Musiał (8.75 s.).

Wśród Pań prym wiodła Kalina Jakubowska z wynikiem 10.66 s. Drugie miejsce zajęła Joanna Macuk ze średnią 12.72 s., a trzecią lokatę wywalczyła rezultatem 15.74 s. Kinga Klonowska. Zaś podium rodziców wygrała ponownie Anna Kogut  (37.73 s.), wyprzedzając Przemysława Kanarskiego (41.23 s.) i Tomasz Hebela (1:03.38). Wszystkie wyniki spotkania znajdziecie na Gdańsk Open 2020.