Działalność oficjalna

Poznajcie triumfatorów RedBull Rubik's Cube World Cup 2020!

Za nami trzecia edycja RedBull Rubik's Cube World Cup, która ze względu na warunki epidemiologiczne odbyła się w tym roku w formie rywalizacji internetowej. Niezmiennie jednak zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w czterech konkurencjach: układaniu jedną ręką, rescramblingu, w rywalizacji kobiet i kategorii mieszanej. Prześledźmy, jak wyglądały podia tegorocznej rywalizacji.

W rescramblingu trzecie miejsce wywalczył Manuel Gutman, który w drodze o brąz pokonał 2:0 Dmitryego Aniskina. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek o pierwsze miejsce, w którym Ricky Meiler, mistrz z 2019 roku, musiał tym razem uznać wyższość swojego rywala Chrisa Millsa

Rywalizacja kobiet zakończyła się takim samym układem podium, jak w ubiegłym roku. W walce o trzecie miejsce zwyciężyła nasza zawodniczka Kalina Jakubowska, która wynikiem 3:0 pokonała Lizę Ermolkinę. Z kolei w finałowym pojedynku Juliette Sébastien nie dała szans Danie Yi i zakończyła rywalizację zwycięstwem 3:0. 

Triumfatorem układania jedną ręką został Philipp Weyer, który 2:1 pokonał w finale Juliette Sébastien. Do walki o trzecie miejsce stanęli Bill Wang i Andrey Che - lepszy okazał się Andrey wygrywając obydwa pojedynki. Co ciekawe Max Park, który rok wcześniej wygrał tę konkurencję, tym razem odpadł na początku rywalizacji. 

Jednak w konkurencji mieszanej Max był już nie do pokonania. Wygrał każdy z trzech pojedynków z Feliksem Zemdegsem i tym samym obronił mistrzowski tytuł z 2019 roku. Trzecie miejsce zajął Sebastian Weyer, który w walce o brązowy medal pokonał 3:0 Billa Wanga. 

Transmisję z całego finału możecie obejrzeć na RedBullowym Twitchu: 

inne z kategorii