Działalność oficjalna

Michał Rzewuski zwycięża PPO II 2021!

Za nami finałowy dzień drugiego turnieju w cyklu Pucharu Polski 2021, gdzie poznaliśmy zwycięzców ostatnich trzech konkurencji, w tym klasycznej trójki.

W pierwszej rundzie 3x3x3 wystartowało 209 osób (!), a żeby dostać się do półfinału trzeba było wykręcić średnią w granicach 17.5 sekundy. Wśród finałowej dziesiątki najlepszy wynik 7.77 s. wykręcił Michał Rzewuski i za jego sprawą został zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce wywalczył wynikiem 8.62 s. Łukasz Burliga. A podium zamknął  z rezultatem 8.93 s. Michał Krasowski.

W rozegranej wcześniej piramidzie triumfował Jakub Hibszer z wynikiem 2.65 s. Drugie miejsce uzyskał Dawid Wójcik, który po słabszym występie w pierwszej rundzie (9 miejsce) powrócił w pięknym stylu, kończąc finałowy występ średnią 2.70 s. Trzecie miejsce zajął Dominik Górny, któremu to miejsce zapewnił rezultat 2.75 s.

W finale układania bez patrzenia zwyciężył Radomił Baran, z najlepszym wynikiem 26.53 s. i sporą przewagą nad kolegami z podium. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Cepil z rezultatem 29.30 s., a tuż za nim uplasował się Krzysztof Bober, który swoją kostkę zapamiętał i ułożył w czasie 29.71 s.

Wyniki zarówno dzisiejszych konkurencji, jak i całego turnieju, łącznie z poszczególnymi kategoriami znajdziecie na stronie Live RubiART, a poniżej wstawiamy link do streama finałowego finału.

Przypomnijmy również zwycięzców wcześniej rozegranych konkurencji:

• 3x3x3 MBLD - Michał Bogdan - 35/35 (54:36)
  • 2x2x2 - Adam Jagła - 1.97 s.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za, jak zawsze, mnóstwo pozytywnej energii i wspaniałą sportową atmosferę. Na kanałe RubiART znajdziecie zapisy wszystkich streamów minionego tygodnia, a na naszej stronie relacje z poszczególnych turniejowych dni. A jeżeli chcecie wziąć udział w trzeciej odsłonie naszego turnieju - trwa już rejestracja na majowe PPO III 2021. Zapraszamy!