Działalność oficjalna

Gdańsk po raz piąty!


W dniu 25 lipca PSS zakończył okres zbierania ofert organizacyjnych na Mistrzostwa Polski 2021. W tym roku stowarzyszenie otrzymało zaledwie jedno zgłoszenie. Autorem projektu jest dobrze nam znany Rubitrener-Adam Polkowski. Projekt zapowiada się niezwykle ciekawie i jeżeli zawirowania pandemiczne nie przeszkodzą w realizacji przedsięwzięcia, najlepsi zawodnicy będą mogli rywalizować o wysokie nagrody we wspaniałej lokalizacji. Z pewnością pozwoli to stworzyć wspaniałe speedcubingowe widowisko! 


MIEJSCE I DATA
Impreza planowana jest w terminie 1-3 października 2021 w Gdańsku. Najlepsi Polscy zawodnicy spotkają się w imponującym obiekcie w samym sercu Trójmiasta! Olivia TOP Star to prestiżowa kilku-piętrowa gdańska restauracja znajdujące się na 3 najwyższych piętrach kompleksu Olivia GATE. Sama sala turniejowa to ostatnie użytkowe 34 piętro. 

Sale konferencyjne, które oferuje OLIVIA TOP STAR to absolutna czołówka przestrzeni konferencyjnej w Trójmieście. Doskonałe oświetlenie, klimatyzacja, pełne umeblowanie oraz możliwość zasłonięcia okien pozwoli organizatorom stworzyć doskonałe warunki do rywalizacji. 

GASTRONOMIA

Jest to miejsce, które oferuje nam nie tylko fantastyczne sale, ale swoją infrastrukturą gwarantuje zawodnikom wyśmienite warunki gastronomiczne, oraz co ważne również sanitarne. Specjalnie na uczestników MP2021 restauracja OLIVIA TOP STAR przygotuje proste menu oraz dedykowaną strefę w restauracji na poziomie 32. Dzięki identyfikatorom oraz opaskom zawodnicy, jak również wszyscy goście, będą mogli sprawnie skorzystać z opcji obiadowych. Dodatkowo w czasie trwania całej imprezy będzie dostępny bar z napojami i przekąskami w dedykowanych cenach.

KOMUNIKACJA

Lokalizacyjnie, obiekt znajduje się w kompleksie biurowców w dzielnicy GDAŃSK OLIWA. Jest to jedna z głównych stacji kolejowych Gdańska, na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne oraz komunikacja miejska SKM i ZTM.  Dodatkowo w obrębie budynku znajdują się dwa duże parkingi, więc nie będzie problemu z pozostawieniem auta w weekend.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Wejście do obiektu będzie możliwe jedynie za okazaniem przepustki. Poruszanie się pomiędzy piętrami również będzie możliwe jedynie za pośrednictwem osób pilnujących przejść. Uczestnicy będą okazywać im identyfikatory, a osoby towarzyszące opaski na rękę. Opuszczanie budynku również wiąże się z taką procedurą, więc będziemy musieli ograniczyć opuszczanie budynku w trakcie trwania zawodów do minimum. W obiekcie znajdują się niesamowite tarasy widokowe, więc będzie możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza. Z racji przepisów Sanepidu w całym obiekcie panuje wysoki poziom zabezpieczenia higienicznego.


ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY

W projektach MP organizowanych przez Adama Polkowskiego byliśmy świadkami budowania niezwykle doświadczonych i rozbudowanych zespołów. Nazwisk całej ekipy jeszcze nie znamy, ale chyba możemy być pewni, że po raz kolejny Adam zbuduje zespół składający się z doświadczonych zawodników i organizatorów. 

NAGRODY

Partnerem strategicznym projektu bęzie marka RUBIKS, która finansuje lwią część budżetu całego przedsięwzięcia. Dzięki tej współpracy zawodnicy będą walczyli o nagrody w wysokości 13.000 PLN.
Do tego organizatorzy szykują różnego rodzaju niespodzianki oraz nagrody rzeczowe w postaci stylizowanych medali okolicznościowych, które widzieliśmy już na poprzednich projektach Adama.

Zatem do Mistrzostw Polski w Speedcubingu 2021 pozostało 66 dni! Nieoficjalnie wiemy, że z racji niewielkiej liczby zawodów w 2021, organizatorzy nie planują w tym roku ostrych limitów rejestracyjnych. Będzie to jednak impreza zamknięta dla zawodników nieposiadających oficjlanych wyników w formacie WCA. Jeżeli ktoś z Was poważnie myśli o udziale w tej imprezie ma jeszcze kilka tygodni na zdobycie oficjalnych wyników. Więcej informacji na temat MP 2021 będzie się pojawiało w najbliższych dniach.

inne z kategorii