Działalność oficjalna

Szczytno Open 2021. Relacja.

Po dwuletniej przerwie w ostatnią sobotę wakacji spotkaliśmy się  w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie im. Jana III Sobieskiego na zawodach Szczytno Open 2021. Na starcie stanęło 60 zawodników, z czego 20 osób było na zawodach WCA po raz pierwszy.  Sponsorami nagród dla zwycięzców były wiodące sklepy ze sprzętem do speedcubingu: Strefa Kostek oraz Speedcube. Pula nagród wynosiła 800 złotych, dodatkowo wśród uczestników rozlosowaliśmy 8 kostek.

W konkurencji 3x3x3 Bilndfolded Adrian Dębski ustanowił świetny wynik 19.79 s. Do wyrównania rekordu Polski w pojedynczym ułożeniu zabrakło 0.004 sekundy. Z tym czasem zawodnik wygrał rywalizacjię. Drugie miejsce zajął Krzysztof Bober (28.13 s), a trzecie Arkadiusz Żynel (40.67 s).

W finale kostki 2x2x2  byliśmy świadkami świetnego występu Kacpra Rafalskiego, który ze średnią ponizej 2 sekund (1.93) zwyciężył w tej konkurencji. Drugi ze stratą blisko 1 sekundy był Olaf Kuźmiński (2.82) a trzeci Maciej Hebel (2.84).  Rywalizację w pyraminxie niespodziewanie wygrał Tobiasz Urbanowicz (3.32), drugi był Mateusz Szwugier (3.45), a trzeci Przemysław Rogalski (3.53).

W głównej konkurencji, czyli układaniu kostki 3x3x3 na czas, Michał Rzewuski nie zostawił złudzeń rywalom i ze średnią 7.82 zwyciężył, przed Olafem Kuźmińskim (9.25) i Bartoszem Karpiński (9.42). Pojedynek tych dwóch ostatnich zawodników był z pewnością ozodobą całego finału.

Dla wielu doświadczonych zawodników występ w Szczytnie był pierwszymi zawodami po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią.  Zawody odbyły się w miłej i sympatycznej afmosferze. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że na kolejne zawody w Szczytnie nie przyjdzie czekać nam znowu dwóch lat.