Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński triumfuje w Naprawie!

W Naprawie odbył się pierwszy turniej z serii September Speedcubing Tour. Jest to kolejny cykl zawodów Piotra Tokarskiego. Tym razem wszystkie z zawodów odbęda się we wrześniu. W pierwszej odsłonie wzięło udział 68 zawodników z wielu krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czech, Słowacji, Wietnamu, Kanady, Włoch i Rosji.

Konkurencję 3x3x3 zwyciężył Tymon Kolasiński, który w finale wykręcił średnią 5.87 s. Ponadto w drugiej rundzie pobił rekord Polski w singlu - 4.44 s. Srebrny medal przypadł Łukaszowi Burlidze, który ukończył finał z wynikiem 8.05 s. Ostatnie miejsce podium wywalczył Jan Zych. Co ciekawe miał taką samą średnią (8.11 s), co czwarta Magdalena Pabisz, ale to Jan miał lepszego besta (6.87 s).

Konkurencja 2x2x2 należała do wcześniej wspomnianej Magdy Pabisz, która w finale osiągnęła średnią 2.21 s. Magdzie udało się też zdobyć złoty medal w skewbie (3.32 s), oraz w megaminxie, w którym pobiła rekord Polski w średniej (35.42 s). W tej konkurencji padł jeszcze jeden rekord Polski. W pierwszej rundzie najlepszego polskiego singla (31.82 s) wykręcił Jan Zych.

W kostce 4x4x4 najlepszy okazał się zwycięzca głównej konkurencji - Tymon Kolasiński. Triumfował ze średnią 24.61 s. W układaniu 3x3x3 bez patrzenia zwyciężył Karol Piskorek, dla którego jest to pierwszy złoty medal na oficjalnych zawodach WCA. Wygraną zapewnił sobie singlem 37.19 s. W clocku mogliśmy obserwować rywalizację na bardzo wysokiem poziomie, gdzie całe podium miało srednie poniżej 6 sekund. Na najwyższym stopniu podium dzięki średniej 5.09 s stanął Brytyjczyk Jacob Chambers. Z pyraminxem najlepiej poradził sobie Dominik Górny, który wykręcił średnią 2.47 s. W konkurencji square-1 złoty medal przypadł Oliverowi Sherlockowi. Jest to jego pierwsze zwycięstwo na zawodach WCA, które zapewniła mu średnia 10.10 s.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z fanpage'a 4Event - Speedcubing na Facebook'u Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live

inne z kategorii