Działalność oficjalna

Szymon Musiał triumfuje w Poznaniu!

O poznańskich zawodach można by rozprawiać godzinami, jednak głównie pod kątem konkurencji side’owych, a zwłaszcza z pominięciem najbardziej popularnej konkurencji – 3x3x3. Ostatnią okazję na wystartowanie w tej kategorii na terenie miasta można było wyłapać w 2018 roku. Sytuacja uległa zmianie w ubiegły weekend, w którym organizatorzy postanowili stworzyć UPP Poznań Cubing - turniej na ponad 100 osób z udziałem tak zwanych mainstream’owych konkurencji, między innymi 3x3x3. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w przeprowadzeniu 3 prób układania 3x3x3 w najmniejszej liczbie ruchów, co wymaga poświęcenia wielu godzin z harmonogramu. O zgodność zawodów z wytycznymi i regulaminem WCA zadbali delegaci Hubert Hanusiak, Krzysztof Bober i Przemysław Rogalski.

Konkurencję 3x3x3 z nowym PB (średnia 7.03 s) i awansem na czwarte miejsce w polskim rankingu zwyciężył Szymon Musiał, który jest wicemistrzem Polski w tej kategorii. Srebrny medal wpadł w ręce Gabriela Rejdycha, który wykręcił średnią 8.12 s. Podium z wynikiem 8.58 s zamknął Ukrainiec Valerii Omelchuk.

W kostce 2x2x2 najszybszy okazał się Kacper Rafalski. Jego średnia z finału (2.32 s) dała mu nieznaczną przewagę nad drugim Szymonem Musiałem (2.36 s). Szymon nie dał się nikomu pokonać w finale 4x4x4 i zwyciężył z wynikiem 35.09 s. W kategorii 3x3x3 bez patrzenia padło wiele imponujących rezultatów, a po zaciętej walce triumf odniósł rekordzista Polski Krzysztof Bober dzięki singlowi 19.61 s.

W konkurencji 3x3x3 najmniejsza liczba ruchów padły aż 2 rekordy Polski! Najlepsze pojedyncze polskie ułożenie (19 ruchów) wyrównał Radomił Baran, a do tego dołożył wyniki 25 i 27, co złożyło się na średnią 23.67 ruchów. Poprzedni rekord w średniej należał do Wojciecha Rogozińskiego i wynosił dokładnie 24 ruchy. Obaj rekordziści – aktualny i ubiegły – współorganizowali ten turniej. Dla Radka są to pierwsze rekordy Polski, więc z pewnością będzie to przełom w jego karierze. Zwycięstwo w clocku z wynikiem 6.04 s odniósł Hubert Firek. Złoty medal w pyraminxie wywalczył Jakub Hibszer dzięki średniej 2.57 s. Najlepszy w skewbie okazał się Wojciech Barciaga, który zapewnił sobie złoto średnią 3.56 s.

Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live.

inne z kategorii