Działalność oficjalna

Bartłomiej Owczarek zwycięża Cube4fun League VI Jasło!

W czerwcu czeka nas wiele ciekawych turniejów. Na pierwszy ogień poszło Jasło, do którego przyjechało ponad 100 zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji. Była to już szósta odsłona serii Cube4fun League, której wydarzenia odbyły się już w pięciu różnych województwach. Za współorganizowanie imprezy była odpowiedzialna Magdalena Pabisz – rekordzistka świata w kategorii kobiet w kilku konkurencjach. Za poprawny przebieg zawodów byli odpowiedzialni Jakub Hamkało, Karol Zakrzewski i Hubert Hanusiak.

Złoty medal w konkurencji 3x3x3 zdobył Bartłomiej Owczarek. Pełnienie funkcji konferansjera na tych zawodach nie przeszkodziło mu w zdobyciu świetnej średniej 7.76 s, dzięki której pierwszy raz w karierze zwyciężył trójkę. Drugie miejsce z wynikiem 8.34 s zajął Gabriel Rejdych, a brąz przypadł Janowi Woźniakowi (8.37 s), dla którego jest to pierwsze podium na oficjalnych zawodach. Do niecodziennej sytuacji doszło w pierwszej rundzie tej konkurencji za sprawą jednego z debiutantów. Radosław Marcinek na pierwszym oficjalnym ułożeniu uzyskał czas 7.30 s, czym ustanowił rekord świata pod tym względem. Dodatkowo w drugiej rundzie zaliczył średnią 7.55 s, co również plasuje go w ścisłej czołówce na świecie w kategorii debiutantów i na pierwszym miejscu w historii polskich nowicjuszy.

Konkurencję 2x2x2 ze średnią 2.16 s zwyciężył triumfator całego turnieju – Bartłomiej Owczarek. Najlepszy w układaniu 3x3x3 bez patrzenia okazał się Kacper Paweł Dworak, który zwycięstwo przypieczętował singlem 55.56 s. Na najwyższym stopniu podium konkurencji 3x3x3 jedną ręką znalazł się Karol Zakrzewski, którego średnia 13.05 s dała minimalną przewagę nad drugim Łukaszem Burligą (13.15 s). W typowych dla clocka okolicznościach jeden z faworytów zakończył finał na ostatnim miejscu, co bezwzględnie wykorzystał Przemysław Rogalski, wygrywając z wynikiem 6.17 s. W megaminxie triumf odniósł Jan Zych – rekordzista Polski w średniej tej konkurencji. Średnią 36.67 s zapewnił sobie wystarczającą przewagę nad Magdaleną Pabisz - rekordzistką Polski w singlu tej kategorii.

O wiele ciaśniej na podium niż w megaminxie było w pyraminxie. Wygraną zgarnął Piotr Olszewski (2.37 s), ale drugi Cyprian Doza (2.44 s) i trzeci Dominik Górny (2.45 s) byli bardzo blisko zwycięstwa w tej konkurencji. W skewbie bez zaskoczenia złoty medal otrzymał rekordzista Europy Łukasz Burliga, dzięki średniej 2.82 s. Najlepiej w finale konkurencji square-1 zaprezentował się Jakub Hamkało, wygrywając z wynikiem 11.08 s.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą m.in. ze strony jaslo.naszemiasto.pl

Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live.

inne z kategorii