Działalność oficjalna

Za nami Gniezno Big Blind Cubing 2022!

Już na początku lipca odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Speedcubingu. Jest to impreza wyższej rangi i z tego względu organizatorzy postanowili zastosować limity rejestracyjne, które sprawią, że w każdej konkurencji będzie wysoki poziom. W niekorzystnej sytuacji pozostawiono jednak osoby, które nie mają udanych prób w układaniu 4x4x4 bez patrzenia i 5x5x5 bez patrzenia, a jest warunek konieczny, by móc wystartować w tych kategoriach na MP 2022. Na taki stan rzeczy wpływa fakt, że ostatni raz w Polsce można było wystartować w tej konkurencji na Mistrzostwach Polski 2021, na których też obowiązywały limity.

Nieciekawą sytuację osób chcących wystąpić w konkurencjach 4x4x4 bez patrzenia i 5x5x5 bez patrzenia postanowiła odmienić ekipa organizatorów, wśród których znalazł się Michał Wachowiak. Bardzo szybko udało mu znaleźć odpowiednią salę, która mieści się w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” w Gnieźnie. Na zawody Gniezno Big Blind Cubing przyjechało 28 zawodników z Polski i Ukrainy i mogli startować w pięciu konkurencjach. Funkcję delegata na zawodach pełnili Jakub Hamkało i Przemysław Rogalski. W gronie sponsorów tego wydarzenia znalazła się księgarnia "Helion".

Główną konkurencję, którą wyjątkowo była 5x5x5 bez patrzenia, zwyciężył Adrian Dębski z czasem 4:11.81 s. Drugie miejsce zajął Mikołaj Salamon (9:59.69 s). Brązowy medal wpadł w ręce Mikołaja Morawskiego (20:00.00).

Zwycięzca głównej konkurencji - Adrian Dębski - triumfował też w 4x4x4 bez patrzenia. Złoto wywalczył dzięki nowemu rekordowi Polski w singlu – 1:47.96 s! Tym samym poprawił należący do niego rekord 1:56.49 s o prawie 9 sekund.

Pierwsze miejsce w układaniu 3x3x3 jedną ręką zajął Karol Zakrzewski. Triumf zapewnił sobie średnią 12.40 s. Najlepszy w megaminxie okazał się Igor Tarasov, który wygraną przypieczętował nowym rekordem Ukrainy – 39.47 s. Złoty medal w konkurencji square-1 zdobył Adam Kędziorski, dzięki średniej 9.25 s.

Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live.