Podsumowanie tygodnia

Kolejne rekordy Maxa Parka, nowy Polak w top10 - Podsumowanie tygodnia #101

Newsy

 

Przemysław Rogalski po nieco ponad trzech latach i 45 zawodach pełnienia funkcji młodszego delegata otrzymał awans - teraz jest pełnym delegatem. Główna różnica polega na tym, że Delegat WCA, w przeciwieństwie do młodszego delegata, może głosować w głosowaniach dotyczących ważnych spraw dla World Cube Association oraz kandydować na niektóre pozycje w strukturach WCA np. do Zarządu organizacji.

 

Zawody z cyklu Cube4fun League mają "League" już nie tylko w nazwie. Wczoraj zostały opublikowane zasady punktacji ligi składającej się z tegorocznych turniejów C4F, a także wyniki minionych zawodów. W tej chwili, po trzech turniejach, prowadzi Igor Tarasov. Punkty można dostać głównie za zajmowanie miejsc 1-100 na poszczególnych zawodach w (liczona jest każda konkurencja osobno) oraz bicie rekordów, także osobistych.

 

Ostatnio zapowiedziano zawody z największą w historii liczbą rund, a kilka dni później ogłoszono Brisbane's 20 in 21 in 2022. Nazwa oznacza "20 rund w 21 godzin". Organizatorzy postanowili przeprowadzić 20 rund jednego dnia, w tym konkurencję 3x3x3 FM, która trwa ponad 3 godziny i zakończy się już o 8:35. Zawody rozpoczną się o 5:00 w sobotę, a zakończą o 2:00 w niedzielę.

 

QiYi zapowiedziało wydanie kostki 5x5x5 - Qizheng W.

 

Zawody w Polsce

 

Odbyły się - BrizZon Side Open II 2022 - Igor Tarasov: 2Z, 0S, 0B.

 

Rejestracja - przed chwilą rozpoczęła się rejestracja na Olsztyn Spring Open 2022.

 

Rejestracja - wkrótce zakończy się rejestracja na Fast Minds in Poznań 2022, zostało jeszcze 9 wolnych miejsc.

 

Wyniki

 

WR - Max Park - 4x4x4 single, ao5 - 16,79, 19,88 - kwiecień stał się kolejnym miesiącem z rzędu, w którym Max pobił co najmniej jeden rekord świata. Bije WR-y na prawie każdych zawodach, w których uczestniczy. W ubiegły weekend rekordy były wyjątkowe, bo wiele się działo wokół nich. Zaczęło się od pobicia WR-a w singlu o 0,05 już w pierwszym ułożeniu pierwszej rundy. Następnie po dwóch średnich czasach Amerykanin ułożył kostkę poniżej 22 sekund, a później poniżej 18 sekund. To dało średnia 20,46, czyli rekord świata także o 0,05. Jednak okazało się, że kostka została błędnie pomieszana przed czwartym ułożeniem. Próbę powtórzono, dzięki czemu Max Park poprawił swój czas i cała średnią - ostatecznie miał 20,14. Jednak to nie wszystko, bo w finale bez żadnych dodatkowych prób ustanowił pierwsze w historii sub20, dokładnie 19,88.

 

WR - Max Park - 3x3x3 ao5 - 5,08 - Max powrócił na pozycję lidera rankingu, w którym o 0,01 wyprzedził Tymona Kolasińskiego. Jednak nie jest to pewne, ponieważ przy jednym z ułożeń timer się zresetował, więc teoretycznie wynik może nie być uznany. Niektórzy uważają, że nagranie nie jest wystarczającym dowodem do uznania wiarygodności wyniku.

 

ER - Daniel Wallin - 4x4x4 BLD single - 1:37,19 - Daniel już od kilku miesięcy bije swoje własne rekordy Europy w 4x4 bez patrzenia. Jego celem był awans na trzecie miejsce światowego rankingu (wyprzedzenie Tomoya Firmana). Nowy ER był jego czwartym czasem poniżej 1:38, ale pierwszym poniżej 1:37,55 - rekordu życiowego Australijczyka.

 

WR3 - Aiden Bartlett - square-1 single - 4,82 - pierwszy Amerykanin, który miał sub8 w średniej sq1, dalej jest w formie. Właśnie ułożył tę kostkę poniżej 5 sekund jako siódma osoba na świecie. W dodatku, gdyby nie otrzymał kary 2 sekund na jednym z pozostałych ułożeń w tej rundzie, miałby średnią poniżej 6,4.

 

WR4 - Daniel Karnaugh - square-1 ao5 - 6,30 - Daniel wraca do układania na najwyższym poziomie, mimo że zdążył już znacznie spaść w rankingu. Wyprzedzają go tylko 3 osoby, a do WR-a traci 0,24.

 

NR2 - Wojciech Rogoziński - 3x3x3 BLD single - 16,64 - niektórym zawodnikom udaje się bić swoje domowe czasy na zawodach. Wśród tych osób jest Wojciech, który swoje pierwsze sub17 ustanowił właśnie na zawodach. Ciekawe jest porównanie jego i Elliota Kobelansky'ego (zajmują ono odpowiednio 9. i 10. miejsce w światowym rankingu). Drugi z nich ma na koncie wiele nieoficjalnych rekordów świata, ale przegrywa z Poznaniakiem - w końcu liczą się tylko oficjalne wyniki. W dodatku był bardzo bliski pobicia rekordu Polski w średniej - 20,49, gdyby nie miał dyskwalifikacji na jednym z ułożeń.

 

NR3 - Kamil Przybylski - 3x3x3 BLD single - 19,78 - Kamil to kolejny zawodnik, który już od kilku lat jest znany z dobrych wyników, ale w blindzie zdążył spaść w rankingu. Ostatnio stosunkowo często bije swoje wyniki i właśnie osiągnął swoje pierwsze sub20. Czwarty Adrian Dębski traci do niego 0,01, a do drugiego Wojciecha Rogozińskiego traci 3 sekundy. 19,78 daje 31. miejsce w światowym rankingu.

 

UNR - Adrian Dębski - 3x3x3 BLD mo3 - 14,58 - tuż po dowiedzeniu się o wyniku Wojciecha Rogozińskiego Adrian zaczął układać i pobił swój rekord życiowy, a zarazem nieoficjalny rekord Polski. Jego czas jest lepszy od rekordu świata w średniej, a nawet w singlu.

 

Ogłoszenie

 

Od niniejszego podsumowania tytuł będzie zawierał nie tylko nazwę "Podsumowanie tygodnia" i numer, ale też kilka słów określających najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

inne z kategorii