Podsumowanie tygodnia

UWR-y w czterech konkurencjach - Podsumowanie tygodnia #107

Newsy

 

Ruimin Yan opublikował "drzewo rozpoznawania PLL-i na podstawie 2 ścian". Jego pomysł polega na podzieleniu wszystkich 72 przypadków na kategorie, podkategorie itd. i przedstawienie ich w sposób ułatwiający naukę (opartą na zauważeniu podobieństw między poszczególnymi przypadkami).

 

Zawody w Polsce

 

Odbyły się - Cube4fun League VI Jasło 2022 - Bartłomiej Owczarek: 2Z, 0S, 1B.

 

Plany - Cube4fun poinformowało, że zorganizowane będą kolejne zawody z cyklu C4F League - w Bełżycach 13-14 sierpnia i Bielsko-Białej 2 tygodnie później. Ponadto, już poza ligą, 30 lipca odbędą się zawody Cube4fun on Warsaw 2022.

 

Plany - Piotr Tokarski wstępnie poinformował, że ma w planach organizację kolejnej edycji Cubers' Eve w Lubartowie.

 

Rekordy

 

NR (Malezja) - Hill Pong Yong Feng - 4x4x4 single - 1:22,57 - w ostatnim czasie można zaobserwować pierwsze efekty wznowienia organizacji zawodów w Azji południowo-wschodniej. Hill chwalił się w mediach społecznościowych swoimi wynikami w bigBLD, ale nie mógł potwierdzić swoich umiejętności na zawodach. Kiedy pojawiła się okazja, poprawił rekord kraju aż o minutę i awansował na 3. miejsce na świecie. 

 

NAR - Caleb Trelford - clock ao5 - 4,41 - Caleb miał dopiero 5 startów w clocku, a już zdążył pobić drugi rekord Ameryki Północnej. Poprawił NAR o 0,11, co nie dało mu awansu w rankingu - dalej jest trzeci.

 

WR4 - Vishwa Sankar - clock ao5 - 4,44 - Vishwa miał pecha, bo wystarczyłoby, żeby Caleb Trelford nie uczestniczył w tych samych zawodach, co on - wtedy byłby rekordzistą Ameryki Północnej nie tylko w singlu, ale też w średniej.

 

ER - Juliette Sebastien - 3x3x3 OH ao5 - 9,56 - kolejny rekord Europy pobity przez Francuzkę. Tym razem o 0,21, dzięki czemu awansowała na 5. miejsce światowego rankingu i zbliżyła się do rekordu świata na mniej niż sekundę.

 

NR3 - Hubert Firek - clock ao5 - 5,39 - bardzo pechowa średnia - już drugie ułożenie zakończyło się DNF-em, przez co czas 6,26 został wliczony do średniej. Pozostałe 3 czasy były stabilne (5,01 i dwukrotnie 4,90). Rekord życiowy pobity o 0,04, Hubert pozostał na 29. miejscu w światowym rankingu.

 

UWR - Fahmi Aulia Fachman - 3x3x3 single - 2,36 - Fahmi ustanowił swój drugi nieoficjalny rekord świata - ma w tej chwili co najmniej 2 ułożenia sub3, z czego jedno sub2,5. Jeszcze miesiąc temu mógłbym napisać, że jedyne na świecie, ale teraz nie jest to prawdą, ponieważ okazało się, że Ruihang Xu także ustanowił swój kolejny UWR - 2,42 - 13 maja. Indonezyjczyk przez długi czas nie mógł uczestniczyć w zawodach, które dopiero wracają do jego kraju. Dzisiaj zapisał się na pierwsze po przerwie.

 

UWR - Elyas Eyou - pyraminx ao5 - 1,04 - Elyas może nie jest bardzo znanym zawodnikiem, ale w zawodach regularnie osiąga dobre wyniki, chociaż nie bardzo dobre. Podczas domowego treningu otrzymał "najgłupszy zestaw scrambli, jaki kiedykolwiek widział". Jego rozwiązania miały średnio 9 ruchów.

 

UWR - Tommy Cherry - 3x3x3 BLD mo3 - 13,10 - czas o półtorej sekundy lepszy od rekordu świata, ale w singlu, a nie w średniej, uzyskał aktualny rekordzista świata. Do tego dołożył średnią z 12 ułożeń - 14,80, też nowy UWR.

 

UWR - Max Park - 6x6x6 mo3 - 1:07,27 - kolejny UWR w tym tygodniu, tym razem ustanowiony przez zawodnika, który ma najwięcej aktulanych oficjalnych rekordów świata. Max zajął się kostkami 6x6 i 7x7, bijąc swoje rekordy w średnich ze 100 ułożeń (odpowiednio: 1:12,91, 1:52,90), ale też najlepsze mo3 w 6x6, które jest teraz o 1,5 sekundy szybsze od WR-a w pojedynczym ułożeniu.

 

Inne wyniki

 

Na zawodach w Republice Południowej Afryki ustanowiono aż 16 rekordów Afryki, jednak żaden z nich nie jest na tyle dobry, żeby omawiać go osobno. Najwięcej rekordów pobił Daniel Rush - aż 9 AfR-ów. Jeden z nich zdążył już stracić - w półfinale ustanowił rekord w singlu 3x3 (6,55), a Shivaan Harichander, który w pierwszej rundzie pobił rekord RPA,w finale poprawił AfR o 0,01.

 

Radosław Marcinek uczestniczył w swoich pierwszych zawodach. Efektem było pobicie rekordu świata w najlepszym pierwszym singlu 3x3 - 7,30. W drugiej rundzie ustanowił wynik 7,55 w średniej - jeden z najlepszych czasów ustanowionych przez debiutanta.

 

inne z kategorii