Podsumowanie tygodnia

Max Park lepszy od Tymona Kolasińskiego (w singlu) - Podsumowanie tygodnia #114

Newsy

 

Cyprian Kalbarczyk opublikował na grupie All Rounderzy Dubiego post, którego celem jest ocena każdych polskich zawodów, a raczej - początek publicznej dyskusji o jakości zawodów. Jest to prawdopodobnie pierwsza inicjatywa tego typu od 2017 roku, kiedy po raz ostatni uczestnicy zawodów mogli wypełnić tzw. ankiety zawodnicze (w których oceny miały charakter ilościowy, a nie jakościowy).

 

Caleb Trelford, nowy rekordzista świata w średniej clocka, opublikował tutorial do swojego wariantu metody no flip. Poradnik adresowany jest także do osób początkujących.

 

MoYu wkrótce wyda nową wersję kostki 7x7x7, AoFu 7x7 WRM, która ma być lżejsza od poprzedniej wersji.

 

Na zawodach Manchester Summer BBO 2022 wszyscy medaliści konkurencji 5x5x5 bez patrzenia pomyślnie ukończyli każdą z trzech prób. Zdarzyło się tak po raz pierwszy w historii - wcześniej przynajmniej jedna osoba miała zdyskwalifikowane ułożenie.

 

Użytkownik YouTube o pseudonimie EDMARTER prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie nauczył się szybko rozpoznawać i wykonywać wszystkie 1LLL, czyli układa ostatnią warstwę kostki 3x3x3 jednym algorytmem. W tym celu musiał nauczyć się 3915 algorytmów.

 

Wkrótce zorganizowane zostaną pierwsze w historii zawody, które będą toczyć się na promie. Viinaralli 2022 będą miały miejsce w Zatoce Fińskiej, pomiędzy Tallinnem i Helsinkami.

 

Zawody w Polsce

 

Odbyły się - Cube4fun VII Pawłowice 2022 - Łukasz Burliga: 3Z, 1S, 0B.

 

Wyniki

 

NAR - Max Park - 3x3x3 single - 3,63 - Max Park stracił rekord świata w średniej tydzień temu, ale już zdążył zaznaczyć swoją pozycję w tej konkurencji, uzyskując drugi najlepszy czas w historii. Do rekordu świata brakuje już tylko 0,16 - więcej, niż brakuje Amerykaninowi do rekordu świata w średniej tej konkurencji.

 

ER - Ezra Hirshi - 5x5x5 BLD mo3 - 4:44,96 - Ezra pobił swój pierwszy rekord Europy, dzięki czemu po trzech latach Grigorii Alekseev spadł na drugie miejsce rankingu. Różnica między nimi wynosi aż pół minuty, ale w rankingu światowym dzielą ich tylko 2 miejsca (Szwajcar jest 5.), co świadczy o różnicach między najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji. Do WR-a brakuje ponad 2 minut, ale przynajmniej przewaga nie jest już dwukrotna.

 

NR5 (WR7) - Cyprian Doza - pyraminx single - 1,05 - ostatnio Jakub Hibszer awansował na 5. w Polsce i jednocześnie 7. miejsce na świecie, a już po tygodniu wśród najlepszych zawodników w rankingu pojawiło się nowe nazwisko, chociaż imię znane jest już z niezłych wyników w innej konkurencji. W tej chwili w top10 jest aż 7 Polaków - nie bez powodu dobre scramble nazywane są “polskimi”...

 

NR (Szwajcaria) - Ezra Hirschi - 4x4x4 BLD mo3 - 2:05,04 - o wysokim miejscu w rankingu średnich bigBLD bardziej decyduje skuteczność, a nie sam wynik. A Ezra w 5BLD jest dobry właśnie w kończeniu swoich ułożeń, bo ułożył 5x5 bez patrzenia z sukcesem 12 razy z rzędu. W łatwiejszej do ułożenia kostce, 4x4, ma trochę gorszą skuteczność, ale i tak średnia nie jest dla niego wielkim problemem mimo układania na równym poziomie, który nie odstaje od jego rekordu życiowego w pojedynczym ułożeniu. Co ciekawe, problemem dla niego było ułożenie chociaż jednego ułożenia w 3x3x3 BLD, przez co wylądował na ostatnim miejscu w finale tej konkurencji podczas zawodów w Wielkiej Brytanii.

 

WR8 - Ethan Davis - megaminx ao5 - 33,12 - trudno coś powiedzieć o tym wyniku - po prostu widać progres, tym razem o sekundę, wcześniej o 0,8, jeszcze wcześniej o 1,5. Pomiędzy słabszymi wynikami trafiają się lepsze i w ten sposób Ethan wyprzedza kolejnych zawodników w światowym rankingu, w którym jest już ósmy.

 

SAR - Gianfranco Huanqui - 3x3x3 BLD mo3 - 18,43 - rekord pobity mimo kary +2 w najlepszym z ułożeń - 16,42. Kara była bardzo kosztowna, bo przez nią Peruwiańczyk spadł z 3. na 9. miejsce. W dodatku 16,42 byłby jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem Ameryki Południowej.

 

AsR - Yanchen Zhu - skewb ao5 - 2,30 - kolejny Chińczyk bije rekord Azji, mimo że zawody nie odbywają się w Chinach. Średnia mało stabilna, bo czasy wliczające się do średniej to 1,75, 2,53 i 2,61, ale to wystarczyło do poprawienia swojego rekordu Azji - poprzedni pobił na terenie Chin, a teraz pojawił się na zawodach w Kanadzie.

 

NR3 - Mateusz Szulik - 7x7x7 mo3 - 2:26,35 - Mateusz wygrał w rundzie ze swoimi głównymi rywalami: Szymonem Malinowskim, którego właśnie wyprzedził w rankingu, ale też z Michałem Halczukiem, co w 7x7, co wcześniej mu się nie zdarzało. Wygrał zawody w 7x7 po raz pierwszy od 3 lat. Awansował na 57. miejsce na świecie, uzyskując trzecie polskie sub2:30.

 

Link

 

Tutorial Caleba Trelforda: https://www.youtube.com/watch?v=bHuuXDr_oYQ

 

 

inne z kategorii