Rekordy Polski, Europy i świata

Blindowe tornado!

Tak można nazwać to, co w miniony weekend wydarzyło się na zawodach w Stanach Zjednoczonych. Na początek Longhorn Cube Day. W pierwszej rundzie Angelo Zhang wykręcił nowy rekord świata w średniej blindfolded - 22.36 s. (23.18/ 23.17/ 20.73) - poprawiając wynik poprzednika (Ishaana Agrawala) o 0.3 s. Ale to finał konkurencji przyniósł spektakularny rezultat. W ostatniej próbie trzech zawodników wykręciło wynik poniżej 20 sekund, a Jeff Park został autorem nowego najszybszego wyniku świata - 17.35 s.

Okazało się jednak, że układał na kostce z wyczuwalnym logiem, które w próbach blindowych nie jest dozwolone. Ponieważ jednak delegat przed startem nie sprawdził kostek, została podjęta decyzja o przyznaniu zawodnikowi trzech dodatkowych prób. Komisja WCA ds. Regulaminu przychyliła się do tego rozwiązania i miejsce poprzednich ułożeń zajęły wyniki z dodatkowych prób - czas 17.35 s.  zastąpił DNF. Z całą decyzją możecie zapoznać się na stronie WCA

Ale to nie koniec :) W niedzielę cała trójka wzięła udział w kolejnych zawodach - Texas BLD Showdown - gdzie podjęła się kolejnych prób blindowych. W drugiej rundzie konkurencji Max Hilliard uzyskał wynik 17.87 s., który w tej chwili jest nowym rekordem świata w singlu. I pierwszym oficjalnym czasem poniżej granicy 18 sekund!

Podczas Longhorn Cube Day Max uzyskał też blindową średnią 22.44 s. - zaledwie osiem setnych gorszą od WR-a i aktualnie drugi czas świata.

W blindowej czołówce coraz ciaśniej i coraz więcej nazwisk. Teraz następny cel - sub 17. Kto będzie pierwszy?  

inne z kategorii