Rekordy Polski, Europy i świata

Rekord z przytupem!

Dzisiejsza „Kartka z kalendarza” to ukłon w stronę jednego z naszych najbardziej utytułowanych zawodników. O kogo chodzi? Oczywiście o Jakuba Kipę :) 

Równo trzy lata temu, podczas Polish Open w Bielsku-Białej, wykręcił rekord świata w średniej układania stopami - 29.96 s. (27.30/ 32.47/ 30.10).  Poprawił wówczas wynik swojego poprzednika Gabriela Pereira Campanha o ponad pół sekundy i jako pierwszy zawodnik złamał barierę 30 sekund! 

Było to ukorowanie starań Jakuba o rekord świata, który po WR-a sięgnął po półtorarocznej serii rekordów Europy. Z resztą, liderem kraju i kontynentu Kuba pozostaje do dziś, czyli już ponad 4,5 roku! 

Poza wynikiem 29.96 s. Kuba wykręcił jeszcze w dotychczasowej karierze spektakularnego singla 20.57 s., który utrzymywał się na szczycie najlepszych wyników świata przez ponad 2,5 roku oraz średnią 28.56 s.

Ale dorobek Jakuba w układaniu stopami to nie tylko rekordy - ma na swoim koncie pięć tytułów mistrza kraju, dwa mistrzostwa kontynentu i dwa tytuły mistrza globu. I w tej chwili jest mistrzem równocześnie Polski, Europy i świata! 

inne z kategorii