Rekordy Polski, Europy i świata

Rekord świata w multiblindzie!

Z powodu różnicy czasu, dziś rankiem, to jest 27 maja, dotarły do Polski ciekawe wieści zza oceanu. Na zawodach w Los Angeles amerykański zawodnik Graham Siggins ustanowił nowy rekord świat w konkurecji układania wielu kostek z zamkniętymi oczami, w skrócie nazywanych u nas multiblindem. Wynikiem 50/52 kostki i czasem 56:32 poprawił dotychczasowy rekord należący do Shivama Bansala.

Zgodnie z metodologią liczenia punktów w tej konkurencji, od ułożonych kostek należy odjąć po 1 punkcie za każdą nieułożoną kostkę. Siggins ułożył ich 50, a 2 były nieułożone. Co oznacza, że zdobył 48 punktów. Taki sam wynik miał dotychczasowy rekordzista, Shivam Bansal, który na zawodach w lipcu 2018 roku ułożył 48/48 kostek w czasie 59:48. Siggins był więc szybszy od niego o ponad 3 minuty, co przy identycznym wyniku punktowym oznacza, że to on teraz jest posiadaczem rekordu świata.

Jestem przekonany, że wkrótce wynik Sigginsa zostanie poprawiony i to przez niego samego. W ostatnim czasie zawodnik ten zoptymalizował wszystkie elementy potrzebne do poprawy rekordu świata w tej konkurencji. W warunkach domowych udało się mu nawet wykonać próbę 59/60 kostek. Wcześniej czy później rekord ten powinien więc ulec zmianie. 

inne z kategorii