Rekordy Polski, Europy i świata

Rekord Europy w 3x3x3!

Za nami intensywny weekend pełen fantastycznych wyników! Jeden z nich to nowy rekord Europy w pojedynczym ułożeniu 3x3x3. Co najciekawsze od kilku dni należy on do młodej francuskiej zawodniczki Juliette Sébastien, która już od dłuższego czasu pracuje na swoje sukcesy i coraz wyższe lokaty w rankingach. Dała nam się poznać jako świetna OH-owiczka, kiedy w listopadzie ubiegłego roku poprawiła ER-a w średniej tej konkurencji (odbierając na dobre długoletnie panowanie Michałowi Pleskowiczowi). Na jej koncie znajdziemy również brązowe medale mistrzostw Europy z 2018 roku i niedawnych mistrzostw świata w Australii. 

Teraz postanowiła zaatakować najwyższe miejsca rankingów również w klasycznej trójce. Podczas ubiegłoweekendowych zawodów Sens Open, najpierw w półfinale poprawiła swojego besta z 5.81 s. na 5.45 s., a następnie w pierwszym ułożeniu finału poprawiła go o sekundę wykręcając wynik 4.44 s.  - nowy rekord Europy i w tej chwili piąty czas na świecie.

Poprawiła niedawny wynik Tymona Kolasińskiego o siedem setnych i zapewniła sobie historyczne, pierwsze miejsce w europejskim rankingu - jest bowiem pierwszą kobietą, której udało się wykręcić rekord Europy w trójce. Dodatkowo Juliette zdominowała tym wynikiem rankingi kobiece. O prawie sekundę poprawiła poprzedni wynik należący od ponad dwóch lat do Dany Yi, a od ubiegłego roku na jej koncie znajduje się również najlepsza średnia - 7.18 s. (którą wyrównała w lutym tego roku). Jest więc posiadaczką zarówno singla, jak i średniej kobiecych rankingów.  I na pewno ma apetyt na więcej! :) 

inne z kategorii