Rekordy Polski, Europy i świata

Rekord świata w średniej w FMC!

Późnym wieczorem w niedzielę 19 stycznia dotarły do nas wieści zza oceanu. Amerykański zawodnik Cale Schoon ustanowił nowy rekord świata w średniej w konkurencji układania w najmniejszej liczbie ruchów (FMC). Nowa średnia (mo3) wynosi 21 ruchów i składają się na nią ułożenia: 23, 18 i 22 ruchowe. 

Amerykański zawodnik poprawił dotychczasowy rekord aż o 1 ruch w średniej, to jest z 22 na 21 ruchów. W trakcie ostatniego roku rekord w tej konkurencji uległ znaczącej poprawie. Równo rok wcześniej (19.01.2018) Sebastiano Tronto wyrównał rekord świata w średniej, który wynosił wtedy 24 ruchy. Od tej pory wartość tego rekordu zmieniała się aż 4-krotnie. 

W linku (click) znajduje się opis rozwiązań. Pochodzi on od Cale'a Schoona. Zwraca uwagę rozwiązanie drugiego scrambla, które ma tylko 18 ruchów i uzyskane zostało bardzo szybko przy użyciu bardzo prostych technik. Pozostałe rozwiązania są już dużo trudniejsze i zdradzają ogromną wiedzę  i doświadczenie amerykańskiego zawodnika w tej konkurencji. 

inne z kategorii