Rekordy Polski, Europy i świata

Kolejny festiwal rekordów Tymona!

Na niedawno zakończonych zawodach LLS II Biała Podlaska 2021 kolejny raz byliśmy świadkami wielu rewelacyjnych wyników. Tak jak na poprzedniej edycji LLS najwięcej rekordowych czasów uzyskał Tymon Kolasiński

W drugiej rundzie pyraminx wykręcił średnią 1.83 s i po raz piąty w jego karierze pobił rekord świata w tej konkurencji. Poprzedni rekord świata został ustanowiony przez Tymona ponad 2 lata temu i wynosił 1.86 s. 

Tymonowi udało się pobić też rekord Europy w średniej 3x3x3. W finale uzyskał wynik 5.54 s, czym poprawił własny rekord Starego Kontynentu sprzed tygodnia o 0.06 s. Tym samym awansował na trzecie miejsce w światowym rankingu, wyprzedzając między innymi Maxa Parka! Do rekordu świata brakuje mu już tylko 0.06 s, więc liczymy, że wkrótce uda mu się osiągnąć upragnioną średnią.

Na tych zawodach Tymonowi udało się też pobić rekord Europy w 7x7x7. Wykręcił singla 1:56.31 s, czym poprawił aktualny rekord Ciarana Beahana o 0.58 s. Co ciekawe ten wynik jest pierwszym ułożeniem tej kostki poniżej 2 minut w wykonaniu Polaka oraz pierwszym rekordem Europy Tymona w tej konkurencji. Ten wynik był częścią średniej 2:02.46, która jest nowym rekordem Polski, lepszym od poprzedniego o prawie 9 sekund! Niestety do rekordu Europy w średniej zabrakło zaledwie 0.42 s, ale wiele wskazuje na to, że jego pobicie jest tylko kwestią czasu.

Ostatnią konkurencją, w której Tymon uzyskał rekordowe wyniki na tych zawodach, jest kostka 4x4x4. W pierwszej rundzie wykręcił średnią 22.31 s, poprawiając własny rekord Polski o 0.79 s. Do niej dołożył rekord Polski w singlu 18.70 s (poprawa o 0.65 s). Do rekordu Europy w średniej brakuje mu 1.2 s, a w singlu 1.28 s. 

 

inne z kategorii