Spotkania w miastach

Alfapozytywny weekend z kostką!

Za nami kolejny tydzień, a z nim Alfapozytywny weekend z kostką Rubika, który w ostatnich dwóch dniach zagościł w gdańskim Alfa Centrum. Pod czujnym okiem ekipy RubiART odbył się turniej speedcubingowy, pokazy mistrzowskie oraz warsztaty, na których można było nauczyć się układania kultowej już łamigłówki.

A teraz czas na najlepsze wyniki. W klasycznej trójce najlepszym wynikiem (8.93 s.) może pochwalić się Igor Ośmiałowski, który zwyciężył ze sporą przewagą nad Wojtkiem Knottem (10.00 s.) i Kaliną Jakubowską (10.48 s.). Do Igora należała też najszybsza średnia finału układania jedną ręką (14.74 s.). Z kolei w układaniu bez patrzenia z prawie jednominutową przewagą zwyciężył Patryk Milewczyk (1:58.04). Ze wszystkimi wynikami możecie zapoznać się na Alfapozytywny weekend z kostką Rubika 2017. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zawodnicy, poza pucharami i medalami, walczyli o pulę nagród w wysokości 3000zł ufundowaną przez Alfa Centrum. 

Ale konkurencje klasyczne to tylko część wyzwań, z jakimi mogli zmierzyć się uczestnicy. W takim miejscu nie mogło zabraknąć kostkowej rywalizacji drużynowej - czyli znanaj, budzącej wiele emocji i niezwykle widowiskowej sztafety. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się układanie większej siostry klasycznej kostki. Okazuje się, że ułożenie takiego giganta wcale nie jest takim prostym zadaniem. Najszybszym zajęło to nieco ponad pół minuty, a najlepszym wynikiem (33.45 s.) może się pochwalić zwycięzca konkurencji - Wojtek Knott. Nowością, po raz pierwszy zaprezentowaną w naszym kraju na tak dużą skalę, był Rubik's Race - konkurencja, która polega na odtworzeniu wzoru na pomocą przesuwanych płytek. Okazało się, że budzi emocje nie mniejsze niż układanie całej łamigłowki, a rywalizacja w finale była naprawdę zacięta. Minimalnie (3:2) zwyciężył Wojtek Knott, a tuż za nim uplasowała się jedna z najmłodszych uczestniczek - niezwykle waleczna, 10-letnia Iga Beneda. 

Turniejowi towarzyszyły też pokazy umiejętności najlepszych i niecodzienne wyścigi speedcubignowe. Najodważniejsi mogli spróbować swoich sił na rozgrywanych na scenie konkursach i wyzwaniach. Równolegle przez cały event trwały warsztaty, w czasie których trenerzy RubiART wprowadzali w tajniki układania dziesiątki chętnych osób.

Dodatkowo, przez dwa dni, eventowi towarzyszyła niezwykła galeria obrazów stworzonych za pomocą kostek Rubika. Przez dwa dni trwania eventu można było zobaczyć zarówno portrety Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo, jak i słynne postacie z bajek i filmów - Harry'ego Pottera i Jacka Sparrowa. 

Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji z wydarzenia. I do zobaczenia na kolejnym evencie! :) 

inne z kategorii