Spotkania w miastach

Lubelska Liga po pierwszym spotkaniu!

W minioną sobotę odbyło się pierwsze spotkanie Lubelskiej Ligi Speedcubingu. Mimo, że był to turniej nieoficjalny, zgromadził spore grono uczestników - wzięło w nim udział 40 osób. Również wyniki rywalizacji były na wysokim poziomie. W 2x2x2 najlepszą średnią - 2.62 s. - może pochwalić się Piotr Tokarski. Podobnie w piramidzie, gdzie wynik 3.13 s. dał prowadzenie Rafałowi Waryszakowi. Skewba najszybciej układał Grzegorz Szumigaj (4.77 s.), a w 4x4x4 bez zaskoczenia wynikiem 35.97 s. zwyciężył Michał Halczuk. Piotrek Tokarski, poza 2x2x2, okazał się również najszybszy w klasycznej trójce, gdzie zakończył spotkanie z wynikiem 10.08 s. i bestem turnieju 7.53 s. Co ciekawe w pierwszej rundzie wykręcił średnią 8.82 s. - dużo lepszą niż jego oficjalny wynik! :) 

Wyniki spotkania przełożyły się na tabelę klasyfikacji generalnej cyklu, w której pierwsze miejsce zajmuje obecnie właśnie Piotrek Tokarski. Zgromadził do tej pory 9 punktów i ma sporą przewagę nad drugim w zestawieniu Grzegorzem Szumigajem (20 pkt.) i trzecim Rafałem Waryszakiem (25 pkt.).

A już niebawem - 10 lutego - odbędzie się drugie spotkanie Lubelskiej Ligi - tym razem w formie oficjalnego turnieju. W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy do uczestnictwa. Zobaczymy, czy oficjalna rywalizacja wpłynie na wyniki i czy przemiesza trochę układ tabeli. 

inne z kategorii