Spotkania w miastach

Łódź Cubing Day 2018 - Start!

Wielkimi krokami zbliża się półmetek sezonu 2018. W całej Polsce odbywa się wiele klasycznych zawodów w formule WCA, ale tym razem mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnym projekcie ekipy RubiART. Tym razem mozaikowa drużyna zawita do Łodzi, gdzie we wnętrzach Galerii Łódzkiej pokaże wszystkie elementy swojego kostkowego programu. To jednodniowe wydarzenie będzie  połączeniem kilku głównych elemetnów.

Przede wszystkim na scenie zostanie rozegrany turniej speedcubingu skłądający się z 4 konkurencji indywidualnych oraz znanej wszystkim sztafecie drużynowej. W rywalizacji może wziąć udział 50 zawodników, a walka będzie miała charakter nieco luźniejszy niż standardowy format WCA. Warto jednak zaznaczyć, że RubiART przyzwyczaiło nas do tego, że zwłaszcza w konkurencji głównej gra nie toczy się o przysłowiową pietruszkę.  Tym razem pula nagród finansowych ufundowanych przez Galerię Łódzką to ponad 3500 zł z czego zwycięzca 3x3x3 zgarnie 600 zł. Za zwycięstwa w innych konkurencjach można zainkasować 200 zł, a drużyna która okaże się najlepsza w sztafecie zdobędzie 400 zł do podziału.

Ku wielkiej radości organizatorów, do projektu dołączyła liga CFL! Wyniki rywalizacji zostaną wciągnięte do punktacji generalnej całej ligi, co dodatkowo podnosi rangę zawodów! 

Gdańsko-łódzki zespół przeprowadzi również jedne z największych warsztatów speedcubingu w Polsce. Aż 8 trenerów przez cały dzień będzie prowadziło zajęcia dla odwiedzających galerię. Będzie można poznać tajniki układania kostki Rubika zarówno na poziomie podstawowym jak również sportowym. Oczywiście nie może zabraknąć akcentów mozaikowych. Z racji tego, że dzień wcześniej będziemy mieli dzień dziecka, zespół RubiART przygotował specjalną wystawę mozaik z kostek Rubika, przedstawiających bohaterów bajek i filmów dla dzieci. W projekcie użytych zostanie około 3800 kostek Rubika. Na deser będziemy świadkami kilku pokazów mistrzowskich oraz konkursów dla publiczności. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji wziąć udziału w takim wydarzeniu gorąco zapraszamy! Rejestracja startuje właśnie dziś! ZAREJESTRUJ SIĘ!
Do zobaczenia w Łodzi! 

Autor: Adam Polkowski

Witam serdecznie każdego, kto zechciał przeczytać te kilka słów, które chciałbym o sobie napisać:)
Idąc śladem mojego przyjaciela Adasia Joksa, zast…

inne z kategorii