Spotkania w miastach

Zakręcony Dzień Dziecka w Galerii Łódzkiej!

W miniony weekend w Galerii Łódzkiej odbył się kolejny RubiART-owy event z okazji Dnia Dziecka. Ponad 40 osób z całej Polski wzięło udział w rywalizacji kostkowej a zmierzyli łącznie w pięciu konkurencjach.

W 3x3x3 najlepszy wynik osiągnął Maciek Czapiewski, który pierwsze miejsce zapewnił sobie średnią 7.93 s. Drugą lokatę wynikiem 9.13 s. wywalczył Karol Zakrzewski, a tuż za nim, na trzeciej pozycji, uplasował się Szymon Malinowski z rezultatem 9.17 s. 

Maciej triumfował również w swojej koronnej konkurencji - 2x2x2 - gdzie wykręcił wynik 2.00 s., z kolei Karol nie dał szans rywalom w układaniu jedną ręką - rywalizację zakończył ze średnią 12.86 s. Pyraminx to zwycięstwo Przemka Rogalskiego, który pokonał pozostałych uczestników rezultatem 3.83 s. Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie w pliku Łódź Cubing Day 2018

Zawodnicy zmierzyli się również w rywalizacji sztafetowej, która dostarczyła niesamowitych emocji zarówno zgromadzonej przed sceną publiczności, jak i samym uczestnikom. Po zaciętej walce zmagania wygrała drużyna w składzie: Szymon Malinowski, Jonatan Kłosko, Michał Wojcieszek i Dawid Jasiński

Zarówno w rywalizacji pojedynczej jak i sztafetowej zawodnicy walczyli o nie tylko o puchary i medale, ale również o nagrody pieniężne. Pula o wartości ponad 3500zł została ufundowana przez partnera zawodów - Galerię Łódzką.

Podczas, gdy na scenie trwał turniej, odbywały się pokazy i zabawy dla widzów, trenerzy RubiART uczyli kolejnych chętnych układania tej najbardziej popularnej na świecie łamigłówki. Każdy, od najmłodszych do najstarszych, mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia nauczycieli i zapoznać się z tajnikami układania trójki. Goście galerii mogli też podziwiać galerię obrazów wykonanych z kostek Rubika,a przygotowanych przez RubiART-ową ekipę. 

Aby choć trochę poczuć klimat wydarzenia zapraszamy do obejrzenia galeria zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia. A kilka ujęć z miejsca wydarzenia zmontował dla Was niezmordowany reporter Franciszek Fidos. Miłego oglądania :) 

inne z kategorii