Spotkania w miastach

GLS Winter Camp 2019 - półkolonia speedcuberów!

Polski speedcubing rozpoczął swoje działania w roku 2005 i od tamtego czasu zorganizowano w naszym kraju 196 oficjalnych zawodów WCA. Widzieliśmy już naprawde wiele. Od malutkich zawodów sidowych, takich jak Gdańsk Side Day 2018 czy Poznań Side Challenge 2017, aż po wielkie ogólnopolskie turnieje jak Mistrzostwa Polski 2014, w których wzięło udział aż 218 zawodników.

Były zawody na halach gimnastycznych czy w salach konferencyjnych, ale również w wielkim namiocie lub nawet na molo przy plaży! Widzieliśmy pojedyncze zawody, a także duże inicjatywy ligowe. Czy można czymś jeszcze zaskoczyć miłośników speedcubingu? Okazuje się, że tak! 

Ekipa trenerów RubiART postanowiła zorganizować projekt, którego jeszcze nie było nie tylko w polskim ale i światowym speedcubingu. Po dłuższej debacie WCA zaakceptowało oficjalność inicjatywy i tak oto będziemy mieli pierwsze na świecie zawody trwające aż 5 dni! GLS Winer Camp 2019 nie będzie jednak klasycznym turniejem. Jak sama nazwa wskazuje będzie to profesjonalny obóz tematyczny połączony ze sportową rywalizacją.  Charakterem nawiązuje do popularnych w naszym kraju półkoloni.

Inicjatywa podzielona jest na dwie części. 

CZĘŚĆ I - Warsztaty

Ekipa RubiART od 5 lat prowadzi zajęcia w szkołach oraz podczas eventów w całej Polsce. W tym czasie w bezpośrednim kontakcie nauczyliśmy układać kostkę Rubika około 1000 osób. Ostatni rok pokazał jednak, że lekcje cubingu cieszą nie tylko początkujących, ale również bardziej doświadczonych zawodników. Dlatego postanowiliśmy na poważnie zaangażować się w pracę szkoleniową z młodymi speedcuberami, którzy chcą udoskonalać swoje PRO umiejętności. Każdego dnia od 9:00 do 13:00 prowadzone będą zajęcia speedcuingu w podgrupach. Obóz ten poświęcony jest głównie meodzie Fridrich 3x3x3, ale pracować będziemy również nad CLL 2x2x2 oraz zaawansowanym układaniem Piramidy i Skewba. Z pewnością pojawią się również podstawy układania z zamkniętymi oczami oraz inne łamigłówki.

Uczestnicy wezmą również udział w szeregu gier integracyjnych oraz wyzwaniach grupowych stworzonych przez RubiART. Niektóre z nich widzieliście już na GLS-sie, ale gwarantujmy, że to zaledwie ich niewielka część!:) Jednym słowem pierwsza część każdgo dnia poświęcona będzie na to, na co nigdy nie mogliśmy znaleźć czasu podczas normalnych zawodów.

Część warsztatowa dedykowana jest dla zawodników początkujących i średnio-zaawansowanych. Jeżeli chcesz szybko nauczyć się całego Fridricha czy CLL? Zapraszamy! Razem zdecydowanie łatwiej pokonać większe partie materiału. Coś o tym wiemy!:)

Warsztaty poprowadzą: Adam Polkowski - Twórca RubiART, prezes PSS oraz zwycięzca programu THE BRAIN, Kalina Jakubowska - wielokrotna mistrzyni Polski 3x3x3 i brązowa medalistka misrzostw Świata, Marcin Jakubowski - jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników oraz multimedalista w wielu konkurencjach. Jeżeli dopisze nam frekwencja (wiem, że nie zostało wiele czasu) pojawią się kolejni wybitni trenerzy współpracujący z RubiART.

CZĘŚĆ II - Turniej
Druga część każdego dnia to świat, który już dobrze znacie czyli klasyczna rywalizacja WCA. Rozpoczynamy go o 14:00. Będzie to doskonały moment do wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poprawy wyników. Formuła zawodów pozwoliła nam zrezygnować z Cut-offów, a do tego zorganizować więcej rund. Wynika z tego, że będzie można nie tylko dużo się nauczyć, ale również dużo poukładać. Będą to jednak zawody o zdecydowanie wolniejszym tempie niż klasyczne. Planujemy poświęcić więcej czasu na budowanie sportowej atmosfery i organizację ciekawych finałów. W każdej konkurencji do wygrania będą, dylomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna, która wyłoni najwszechstronniejszego zawodnika całej imprezy.

Dodatkowo w głównej kategorii 3x3x3 wprowadzone będę kategorie wiekowe co będzie zapowiedzią kształtu tegorocznego GLS Cup o czym więcej opowiemy już wkrótce w innym materiale! W zawodach może wziąć udział każdy, kto znajdzie czas i chęć do rywalizacji w czasie zimowego wypoczynku. Poniżej przedstawiamy listę konkurencji.

 FORMALNOŚCI

Jest to projekt o charakterze "półkoloni". Chętnym uczestnikom, oferujemy 3 rodzaje pakietów uczestnictwa. 

  • Pakiet "Mini" (uczestnictwo w części turniejowej WCA - wszystkie konkurencje) - 40 pln
  • Pakiet Jednodniowy (1 dzień - 4 h warsztatów, wyżywienie, wszystkie konkurencje WCA) - 110 pln
  • Pakiet Pełny (5 dni - 20 h warsztatów, wyżywienie + napoje, turniej + niespodzianki)- 490 pln

LOKALIZAJCA

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że na lokalizację tego wydarzenia wybraliśmy naszą bazę - Novotel Marine!:) Dyrekcja hotelu oddała nam do dyspozycji GLS-ową, największą salę hotelu. Miejsca nam nie zabraknie! 

Jeszcze raz gorąco zapraszamy! Jeżeli taka inicjatywa Wam się spodoba będziemy powtarzać ją częściej, kto wie może nie tylko w Trójmieście. Ale zanim zaczniemy snuć takie plany zobaczmy co uda nam się wspólnie wypracować podczas GLS Winter Camp 2019! 
Więcej szczegółów oraz rejestracja na STRONIE ZAWODÓW

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii