Sylwetki speedcuberów

Dziękujemy!

Niecałe dwa tygodnie temu poznaliśmy tegorocznych mistrzów kraju. Mistrzostwa Polski 2017 były też wyjątkową imprezą dla Piotra Kózki, dla którego były to ostatnie zawody, na których pełnił funkcję delegata WCA. Piotr, który jest z nami od samych początków historii polskiego speedcubingu, ograniczył swoją aktywność kostkową ze względu na obowiązki zawodowe. Przychodzi czas, kiedy w życiu zmieniają się priorytety, co w tym przypadku związało się z koniecznością rezygnacji z funkcji delegata.

Piotr po raz pierwszy pojawił się na zawodach w Wadowicach - na Polish Open 2005, pierwszym oficjalnym turnieju w naszym kraju. Od 13 lat uczestniczy w kostkowym życiu naszej społeczności, a mistrzostwa w Krakowie były jego 66 imprezą. Podczas swojej dotychczasowej speedcuberskiej kariery zdobył 184 medale (38 złotych, 82 srebrne i 64 brązowe), ustanowił 3 rekordy świata i aż 24 rekordy kraju. Poza kilkudziesięcioma tytułami mistrza kraju ma na swoim koncie dwa srebrne medale zdobyte podczas mistrziostw świata w Budapeszcie w 2007 roku. 

W kwietniu 2015 roku dołączył do grona nowych delegatów i od tamtej pory nie tylko pokazywał dobre wyniki, ale i wspierał nas swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Zadebiutował w tej roli podczas ŚLS Zawiercie, pod koniec maja 2015 roku, i od tamtej pory pełnił obowiązki delegata łącznie podczas 18 imprez. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Piotrowi za jego wieloletnią obecność na polskiej i międzynarodowej arenie speedcubingowej oraz za nieocenioną pracę delegacką, dzięki którym w ogromnej mierze przyczynił się do rozwoju polskiego speedcubingu. Dziękujemy Piotrze! 

P.S. Mimo zakończenia kariery delegackiej Piotr nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii startowej :) Obiecał pojawić się od czasu do czasu na oficjalnych turniejach - zwłaszcza, kiedy będzie organizowany FM. Liczymy zatem na jego obecność i kolejne dobre wyniki :)  

inne z kategorii