Sylwetki speedcuberów

Kalina Jakubowska brązową medalistką MŚ Redbull 2018!

W dniach 22-23 września 2018 miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie, czyli Mistrzostwa Świata w Speedcubingu Redbull 2018! Impreza, wokół której narosło wiele mitów oraz skrajnych emocji okazała się wspaniałym przedsięwzięciem otwierającym speedcubing na nowe możliwości! Inicjatywa została podzielona na 2 etapy. Najpierw rozegrano serię kwalifikacji w różnych krajach świata, podczas których zwycięzcy poszczególnych konkurencji wygrali sponsorowany wyjazd na finały do Bostonu (USA)!  Turniej Redbull różnił się niemal wszystkim od klasycznych zawodów, ale najważniejszą zmianą była nowa (niestosowana przez WCA) formuła rywalizacji. Zrezygnowano z wyliczania średnich wyników na rzecz pojedynków 1 vs 1, w których brano pod uwagę zdobyte punkty. Trzeba przyznać, że widowiskowość oraz atmosfera takiej formuły pokazała niezwykle medialny potencjał speedcubingu!

W inicjatywie wzięło udział kilku Polaków. Podczas eliminacji, 3 naszym reprezentantom udało się zakwalifikować do finału. Byli to Wojciech Knott, Karol Zakrzewski oraz Kalina Jakubowska. Jednak to nasza najszybsza polska zawodniczka osiągnęła największy sukces zdobywając brązowy medal w kategorii kobiecej!  Aby zakwalifikować się do Mistrzostw, udała się na kwalifikacje w Holandii, gdzie w pięknym stylu zwyciężyła zawody. Następnie w systemie drabinkowym w Bostonie zakwalifikowała się do półfinału, gdzie przegrała pierwszy pojedynek z późniejszą wicemistrzynią świata Kariną Beck

Mistrzynią świata zostałą Dana Yi, reprezentantka USA. Niezwykła przygoda, spotkanie najlepszych zawodników świata, osobiste spotkanie z Erno Rubikiem:), to zaledwie niektóre ze wspaniałych wrażeń o jakich Kalina opowiedziała nam w bardzo ciekawym wywiadzie! 

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii