Sylwetki speedcuberów

Setne zawody Wojtka Knotta!

Do grona zawodników ze stoma imprezami na koncie dołączył właśnie Wojtek Knott. Zadebiutował w 2011 roku na zawodach w Świerklanach i aktualnie trwające spotkanie w Gdańsku to jego setny turniej! Od czasu pierwszego startu wykręcił już ponad 7100 ułożeń we wszystkich oficjalnych konkurencjach WCA. Do tej pory zaowocowało to 333 medalami, wśród których znalazło się 117 złotych, 115 srebrnych i 101 brązowych krążków. Ma na swoim koncie 3 rekordy świata i 3 rekordy Europy (wszystkie w clocku) oraz 22 NR-y - w clocku, 4x4x4 i 5x5x5. 

Wojtek ma na swoim koncie dwa medale mistrzostw świata z 2017 - złoto w clocku i srebro w układaniu stopami. Do tego należy dołożyć jeszcze tytuły mistrza i vicemistrza Europy: 

  • 2016 - mistrzostwo w clocku i układaniu stopami,
  • 2018 - mistrzostwo w clocku i mistrzostwo w układaniu stopami. 

A do tego łącznie sześć tytułów mistrza kraju - cztery w clocku i dwa w 4x4x4.  Uff :)  Trzeba przyznać, że to niezły dorobek, a wiemy, że Wojtek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa :) 

Gratulujemy Wojtkowi godnego jubileuszu oraz wyników i osiągnięć zdobytych w czasie dotychczasowej kostkowej kariery. I jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów w dalszej speedcubignowej drodze! :) 

inne z kategorii