Sylwetki speedcuberów

Setka Przemka Rogalskiego!

Dni mijają nam jak szalone, a wraz z wakacjami mamy wręcz wysyp kostkowych imprez na terenie całego kraju. I właśnie podczas niedawnych zawodów, Project Piła, Przemek Rogalski świętował swoje setne zawody. To już siódmy polski zawodnik, który dołączył do elitarnego klubu speedcuberów z setką imprez na koncie. Warto przy tym wspomnieć, że Przemkowi osiągnięcie stu imprez zajęło dokładnie 2010 dni, co jest najlepszym rezultatem w Polsce i czwartym takim wynikiem na świecie! :) 

Kostkowa historia Przemka rozpoczęła się na zawodach w Radomiu, gdzie zadebiutował w 2013 roku. Od tamtej pory kostkowe szlaki prowadziły go przez praktycznie całą Polskę, zahaczając o Czechy, a nawet o Hiszpanię, gdzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w 2018 roku. 

W czasie swojej dotychczasowej kariery zawodniczej zgromadził łącznie 71 medali (21 złotych, 25 srebrnych i 25 brązowych). W 2017 roku na Mistrzostwach Polski wywalczył brązowy medal w clocku. Rok później, na MP w 2018 roku, zdobył srebro w tej konurencji i dołożył do niego brązowy medal w 3x3x3 Fewest Moves. 

Ale Przemek nie skupił się tylko i wyłącznie na układaniu. Był jednym z inicjatorów Warszawskiej Ligi Speedcuberów oraz organizatorem wielu imprez kostkowych włączając w to Mistrzostwa Polski. W styczniu bieżącego roku Przemek został wybrany do nowego zarządu Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu, a od marca pełni funkcję delegata World Cube Association

Gratulujemy naszemu zawodników tak okazałej rocznicy i dziękujemy za pasję i zaangażowanie w rozwój polskiego speedcubingu! Trzymamy kciuki za kolejne działania i inicjatywy oraz życzymy wielu sukcesów w podejmowanych aktywnościach. 

Jak wspominaliśmy na początku Przemek raptem chwilę temu przekroczył granicę 100 zawodów. Ale patrząc na jego wzmożoną aktywność (oraz liczbę zawodów w naszym kraju) może się okazać, że do końca roku będzie Polakiem z największą liczbą zawodów na koncie ;) 

inne z kategorii