Sylwetki speedcuberów

Jubileusz Kaliny Jakubowskiej!

GLS Cup III 2019 to jubileusz również naszej najbardziej doświadczonej speedcuberki - Kaliny Jakubowskiej.  Kalina zadebiutowała na turnieju w Chorzowie w 2009 roku. Bardzo szybko zaczęła wspinać się po szczeblach kostkowych rankingów, gdzie w pewnym momencie do niej należały najlepsze wyniki w światowym rankingu kobiet:

  • pierwsze kobiece sub 8 w singlu
  • 4 pierwsze wyniki w światowym rankingu kobiecych singli
  • pierwszy singiel i równocześnie druga średnia w światowym rankingu kobiet

Wielokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Polski w 3x3x3. W tej chwili znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskiego zestawienia najlepszych średnich. Pozostaje viceliderką krajowego rankingu średniej, a od prawie 10 lat do niej należy najszybsze ułożenie kobiet w naszym kraju. 

W czasie 11-letniej kariery speedcuberskiej spod jej placów wyszło prawie 3000 ułożeń w 10 oficjalnych konkurencjach (i setki tysięcy ułożeń w tak zwanym międzyczasie:)). Wywalczyła łącznie 65 medali (13 złotych, 26 srebrnych i 26 brązowych), w tym dwa brązowe krążki na Mistrzostwach Polski w 2011 roku (w square-1 i magicu). W ubiegłym roku pomyślnie przeszła eliminacje i wygrała bilet do finału Mistrzostw Świata w Speedcubingu Redbull 2018, gdzie zajęła trzecie miejsce wśród kobiet. 

A poza zawodami... Jeśli Kalina nie startuje i nie trenuje to... trenuje innych :) Od kilku lat, wraz z ekipą RubiART, szkoli i trenuje młodych adeptów układania w trójmiejskich szkołach oraz na licznych warsztatach i imprezach. 

Ci, którzy znają Kalinę wiedzą, że jest to jedna z najbardziej pozytywnych postaci polskiej sceny speedcubingowej, a jej uśmiech towarzyszy nam na każdym kroku.

Gratulujemy Kalinie wspaniałego jubileuszu i życzymy sukcesów na kolejne sto zawodów, powodzenia w nowych przedsięwzięciach i nadal tak pozytywnej energii :) 

inne z kategorii