Sylwetki speedcuberów

Stówka Plechossa!

Przyszedł czas i na naszego mistrza :) Po 11 latach speedcuberskiej kariery setne zawody zanotował na swoim koncie Michał Pleskowicz. Zadebiutował na Polish Nationals w 2009 w Gdańsku i tutaj też wypadł jego jubileusz. Przypadek? ;)

Już w kolejnym roku po debiucie Michał wskoczył do czołówki najlepszych polskich zawodników, przez wiele lat pozostając niekwestionowanym liderem nie tylko polskich, ale i kontynentalnych i światowych rankingów. W czasie swojej kariery speedcuberskiej wykręcił prawie 6500 ułożeń w 15 oficjalnych konkurencjach i zdobył łącznie 310 medali (170 złotych, 80 srebrnych i 60 brązowych). Wśród złotych medali 55 wywalczył w 3x3x3, co daje mu piąte miejsce w światowym rankingu zawodników ze złotymi medalami w trójce.

Jako jedyny Polak w historii wywalczył tytuł mistrza świata w 3x3x3 - podczas Mistrzostw Świata w Bangkoku w 2011 roku. Wśród jego trofeów zawodniczych znajdziecie:

• 5 medali Mistrzostwa Świata (w tym wspomniane złoto w 3x3x3 oraz dwa srebra w 2x2x2 i dwa srebra w 3x3x3 OH)
  • 8 medali Mistrzostw Europy (4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe)
  • 30 medali Mistrzostw Polski (15 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych

Przez wszystkie lata zgromadził na swoim koncie 45 rekordów, w tym 5 WR-ów (wszystkie w układaniu jedną ręką), 18 ER-ów (w 3x3x3 OH i 2x2x2) oraz 22 rekordy kraju (w 3x3x3, 3x3x3 OH, 3x3x3 FM i 2x2x2).

Gratulujemy Michałowi tak zacnego dorobku zawodniczego i dziękujemy za lata wspaniałych wyników i niesamowitych emocji. I oczywiście życzymy wielu sukcesów i kolejnych sezonów dobrych startów!