GLS 2017

WITAMY NA STRONIE GDAŃSKIEJ LIGI SPEEDCUBINGU 2017!

Po wspaniałym sezonie 2016 Gdańska Liga Speedcubingu wraca w nowym roku! Co jest celem naszego działania? Przede wszystkim dobra zabawa i promocja speedcubingu wśród lokalnej społeczności. Nasza inicjatywa skupia zarówno dzieci i młodzież, jak również dojrzalszych pasjonatów naszego sportu, promując przy tym speedcubing jako alternatywną formę spędzania czasu wolnego.

GLS był początkowo nieoficjalną inicjatywą trójmiejskich speedcuberów, którzy szukali przestrzeni dla wspólnych spotkań, rywalizacji i nauki. Zaczęło się od nieregularnych meetingów, które przekształciły się w cykl nieoficjalnych, cyklicznych spotkań aż po obecny stan - profesjonalnej, oficjalnej ligi. Gdańska Liga to połączenie sportowej rywalizacji, kreatywności artystycznej oraz świetnej zabawy!

W kolejnym sezonie GLS będzie również się składał się z 6 turniejów, organizowanych zgodnie z zasadami World Cube Association (WCA). Ubiegłoroczny cykl skupiał się na sześciu konkurencjach. W tym roku rywalizacja obejmie wszystkie konkurencje oficjalne, rozłożone na poszczególne imprezy składowe. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych turniejów będą pojawiały się na oddzielnych stronach turniejowych dostępnych (wraz z terminami) w zakładce kalendarz imprez

Za kształt, organizację i przygotowanie techniczne oraz ideę turniejów odpowiedzialny jest organizator i koordynator - firma RubiART.  Organizacja ligi w profesjonalnym i oficjalnym wydaniu nie byłaby możliwa bez wspierających działania partnerów. W bieżącym sezonie wszystkie turnieje ponownie trafią do przestronnych sal hotelu Novotel Marina, który od samego początku wspiera trójmiejski speedcubing - odbywały się tam najważniejsze polskie zawody w latach 2008-2010. Od strony sponsorskiej kolejny rok naszym partnerem branżowym jest firma SpeedCube, fundator nagród dla zawodników i uczestników w postaci bonów do sklepu internetowego. Dziękujemy!              

Gdańska Liga Speedcubingu to już teraz prężne przedsięwzięcie, które cieszy się zainteresowaniem i sympatią zawodników nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale również z dalszych zakątków kraju a nawet zagranicy. Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności na fanpage'u GLS oraz do śledzenia materiałów na kanale YouTube

 Wspaniałej zabawy i życiowych rekordów życzą organizatorzy GLS :)