Działalność oficjalna

Letnie warsztaty speedcuberów 2019!

W lutym tego roku odbył się pierwszy w historii obóz dla speedcuberów. Ponad 30 młodych cuberów wzięło udział w 5-dniowych warsztatach, podczas których w towarzystwie doświadczonych trenerów zgłębiali tajniki szybkiego układania kostki Rubika i nie tylko! Było również mnóstwo sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy!

 

Teraz pora na uderzenie letnie! :) Za namową uczestników pierwszej edycji oraz po licznych zapytaniach nowych speedcuberów postanowiliśmy podjąć się organizacji kolejnej edycji naszych warsztatów! A zatem pora na solidną dawkę szczegółów:

TERMIN:

Podobnie jak podczas edycji zimowej tym razem również zaplanowaliśmy pełne 5 dni atrakcji! 15-19 lipca 2019 (poniedziałek - piątek)

LOKALIZACJA:

To jeden z naszych najmocniejszych punktów! Nasz wieloletni partner  Novotel Marina na potrzeby tego projektu udostępnia nam największą salę konferencyjną! Wielu z Was mogło ją poznać podczas turniejów GLS. Dodatkowo do dyspozycji będziemy mieli piękny ogród hotelowy, który z pewnością wykorzystamy do dodatkowych atrakcji:)

CZĘŚĆ I - Warsztaty

Częścią główną będą oczywiście warsztaty tematyczne. Tę edycję projektu poświęcamy metodzie Fridrich 3x3x3. Będzie oczywiście możliwość zasięgnięcia porad w innych łamigłówkach i metodach, jednak skupiamy się na najpopularniejszej metodzie układania. 

Naszym celem jest przygotowywanie zawodników do startów w oficjalnych zawodach WCA. Zatem jeżeli chcielibyście nauczyć się metody Fridrich, uzupełnić brakujące algorytmy oraz poznać speedcuberskie tricki, jest to najlepsza do tego okazja! 

Uczestnicy wezmą również udział w szeregu gier integracyjnych oraz wyzwaniach grupowych stworzonych przez RubiART. Niektóre z nich widzieliście już na GLS-sie, ale gwarantujemy, że to zaledwie ich niewielka część! :) W ostatnich miesiącach stworzyliśmy kolejne wyzwania oraz ćwiczenia techniczne wpływające na wyniki sportowe naszych uczniów! Jednym słowem pierwsza część każdgo dnia poświęcona będzie na to, na co nigdy nie mogliśmy znaleźć czasu podczas normalnych zawodów! 

Część warsztatowa dedykowana jest dla zawodników średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Tym razem wymogiem kwalifikacyjnym jest umiejętność układania kostki Rubika średnio poniżej 60 sekund!

Warsztaty poprowadzą: Adam Polkowski - Twórca RubiART, prezes PSS oraz zwycięzca programu THE BRAIN, Kalina Jakubowska - wielokrotna mistrzyni Polski 3x3x3 i brązowa medalistka mistrzostw świata, Marcin Jakubowski - jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników oraz multimedalista w wielu konkurencjach. Jeżeli dopisze nam frekwencja pojawią się kolejni wybitni trenerzy współpracujący z RubiART.

CZĘŚĆ II - Turniej

Druga część każdego dnia to świat, który już dobrze znacie, czyli klasyczna rywalizacja WCA. Rozpoczynamy go o 14:00. Będzie to doskonały moment do wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poprawy wyników. Formuła zawodów pozwoliła nam zrezygnować z cut-offów, a do tego zorganizować więcej rund. Wynika z tego, że będzie można nie tylko dużo się nauczyć, ale również dużo poukładać. Będą to jednak zawody o zdecydowanie wolniejszym tempie niż klasyczne. Planujemy poświęcić więcej czasu na budowanie sportowej atmosfery i organizację ciekawych finałów. W każdej konkurencji do wygrania będą dylomy, medale oraz nagrody rzeczowe dla uczestników warsztatów. Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna, która wyłoni najwszechstronniejszego zawodnika całej imprezy.

Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na rywalizację w grupach wiekowych. W części turniejowej może wziąć udział każdy, kto znajdzie czas i chęć do rywalizacji w czasie letniego wypoczynku. Poniżej przedstawiamy listę zaplanowanych konkurencji.

FORMALNOŚCI

 • Koszt udziału w części turniejowej wynosi 40 PLN (niezależnie od liczby konkurencji)
 • Koszt udziału w części warsztatowej wynosi 650 PLN (udział w turnieju wliczony)
   • 20 godzin warsztatów
   • obiad + podwieczorek każdego dnia (w  czwartek ognisko wieczorne)
   • napoje
   • materiały szkoleniowe, nagrody, dyplomy, wyróżnienia
 • Warsztaty mają charakter półkolonijny. Uczestnicy objęci są opieką od 9:00 do 17:00. Pakiet nie zawiera noclegów. 
 • UWAGA! Aby wziąć udział niezbędna jest rejestracja ON-LINE, która startuje 3 czerwca 2019.

 

Już dziś zapraszamy każdego młodego speedcubera do wspólnej przygody! Rejestracja startuje za kilka dni, zatem nie przegapcie terminu aby nie zabrakło miejsc! :) Do zobaczenia na treningu! 

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii