Działalność oficjalna

Igor Ośmiałowski triumfatorem GLS Cup IV 2019!

Za nami czwarta, przedostatnia odsłona tegorocznej Gdańskiej Ligi Speedcubingu. W miniony weekend we wspaniałym gdańskim hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto pod okiem delegatów Przemka Rogalskiego i Adama Polkowskiego setka zawodników zmierzyła się siedmiu oficjalnych konkurencjach WCA.

W 3x3x3 najlepszy wynik w finale - średnią 9.27 s. - wykręcił Igor Ośmiałowski. Drugie miejsce wywalczył Jonatan Kłosko, który fenomenalnie rozpoczął swoją finałową średnią w drugim ułożeniu wykręcając najlepszego singla spotkania 5.87 s. Rywalizację zaś zakończył rezultatem 9.49 s. Tuż za nim, za trzeciej pozycji, ulokowała się Kalina Jakubowska, która miejsce to zapewniła sobie średnią 9.55 s. Trzeba przy tym wspomnieć, że póki swojego singla nie wykręcił Jonatan autorem najlepszego ułożenia - 7.22 s. - był 10-letni Olaf Kuźmiński, lider klasyfikacji swojej grupy wiekowej, który po raz pierwszy znalazł się w finale konkurencji głównej.

Dwa złote medale wywalczył nasz gość zza granicy Ivan Lew Yi Wen - w megaminxie ze średnią 50.41 s., a w 5x5x5 z wynikiem 57.00 s. i nowym NR-em Malezji w singlu (48.27 s.).  Z najmniejszą kostką najszybciej uporał się Maciej Czapiewski, któremu zajęło to średnio 2.24 s. W układaniu jedną ręką złoto wywalczył Michał Pleskowicz kończąc rywalizację rezultatem 12.68 s.  W piramidzie najlepiej poradził sobie Maciej Jabłoński (3.62 s.), a w skewbie - Cezary Mach, którego finałowa średnia (3.49 s.) jest jednocześnie jego nowym bestem.  Wszystkie wyniki spotkania możecie prześledzić na stronie WCA Live GLS Cup IV 2019, a po parę ujęć ze spotkania zapraszamy do galerii zdjęć