Działalność oficjalna

Igor Ośmiałowski zwycięża w Gdyni!

Za nami GLS Gdynia 2020 - ostatni turniej Gdańskiej Ligi Speecubingu 2019 i zarazem pierwszy turniej na północy w nowym sezonie. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z Polski oraz kilkoro gości z Rosji, Niemiec i Litwy. Pod czujnym delegackim okiem Przemka Rogalskiego i Adama Polkowskiego uczestnicy zmierzyli się w siedmiu oficjalnych konkurencjach WCA.

W 3x3x3 zwyciężył w pięknym stylu Igor Ośmiałowski, który w finale uzyskał bardzo dobrą, równą średnią 8.61 s. Równy poziom w ostatniej rundzie trójki pokazał też uplasowany na drugiej pozycji Maciej Czapiewski z średnią kilkanaście setnych słabszą  - 8.80 s. - niż lider zestawienia. Do niego za to należał najlepszy singiel spotkania - półfinałowe 7.00 s. Trzecie miejsce wywalczył Jonatan Kłosko, który zakończył rywalizację rezultatem 9.34 s. (i również o kilkanaście setnych wyprzedził sklasyfikowanego ostatecznie na czwartym miejscu młodego zawodnika Adama Chodynieckiego). 

Podium Pań nie przyniosło wielu niespodzianek :) Na pierwszym miejscu znalazła się niezmiennie Kalina Jakubowska, która jako jedyna z damskiego grona awansowała do finałowej dziesiątki i ze średnią 10.34 s. w generalnej klasyfikacji uplasowała się na ósmym miejscu. Drugie miejsce zajęła Patrycja Michalska, która w półfinale wykręciła wynik 13.29 s. Trzecią lokatę rezultatem 14.62 s. wywalczyła Joanna Hołdakowska. Z kolei całe podium rodziców może się pochwalić nowymi życiowymi średnimi, a w tym turnieju pierwsze miejsce wywalczyła Anna Kogut (33.61 s.), przed Przemysławem Kanarskim (39.32 s.) i Sebastianem Kamińskim (40.57 s.). 

W 2x2x2 zwyciężył Kajetan Opach z finałową średnią 2.07 s. W 4x4x4 nie do pobicia był Wojciech Knott, który w finale postarał się o średnią 31.92 s., i prawie pięciosekundową przewagę nad uplasowanym na drugiej pozycji Finnem Icklerem.

W układaniu 3x3x3 jedną ręką jak po swoje wpadł Michał Pleskowicz, który w tym turnieju skupił się tylko na tej konkurencji i ze średnią 11.20 s. (która wraz z singlem 8.62 s. były nowymi rekordami ligi) i sporą przewagą nad rywalami zapewnił sobie kolejny w karierze złoty medal w tej konkurencji.

W megaminxie królował Marcin Stachura, któremu zwycięstwo zapewniła finałowa średnia 1:02.68. Warto dodać, że Marcin utrzymał pozycję lidera przez wszystkie trzy rundy, a w półfinale postarał się o nowe PB w średniej konkurencji. Piramida należała tym razem do Macieja Jabłońskiego, który złoto zapewnił sobie wynikiem 2.81 s. Za to skewb okazał się szczęśliwy dla Kacpra Grzelakowskiego, któy zaczął od trzeciego miejsca w pierwszej rundzie i nowego PB. W półfinale wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał w finale i zwycięstwo przypieczętował średnią 3.61 s. - kolejnym rekordem życiowym. Po komplet wyników turnieju zapraszamy do WCA Live GLS Gdynia 2020

W kategoriach wiekowych 3x3x3, które od ubiegłego roku towarzyszą Gdańskiej Lidze najlepsze wyniki w swoich grupach wiekowych zajęli:

do lat 10Arkadiusz Wójtowicz 34.21
11-12 latOlaf Kuźmiński 10.33
13-14 latAdam Chodyniecki 9.50
15-16 latIwo Staniszewski10.62

Wszystkie wyniki według kategorii wiekowych znajdziecie na stronie Live RubiART GLS Gdynia 2020.

Zawody były wyjątkowe dla Michała Bogdana, ponieważ to właśnie GLS Gdynia 2020 były dla niego setnym turniejem w speedcubingowej karierze. Z tej okazji, zgodnie z GLS-ową tradycją, został uhonorowany okolicznościową mozaiką i prezentancją-wspominkami jego kostkowej historii :) Z kolei jeden z naszych młodszych członków ekipy organizatorskiej, Mateusz Kanarski, obchodził swoje 13 urodziny, z których to okazji uczestnicy zostali poczęstowani wspaniałym, tematycznym tortem :) 

Na koniec zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia, o którą postarał się nasz niezrównany fotoreporter Franciszek Fidos.  Gratulujemy zawodnikom świetnych wyników i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę finałowego turnieju, za piękne solvy, niesamowite emocje i jak zawsze mnóstwo pozytywnej energii :) 

inne z kategorii