Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński zwycięża MLS Warszawa 2020

W minioną sobotę w Warszawie odbyła się jedna z największych imprez ostatnich dwóch lat. W pierwszym turnieju Mazowieckiej Ligi Speedcubingu 2020 wzięło udział ponad 150 zawodników. Funkcję delegata podczas tego wydarzenia pełnili Przemysław Rogalski i Grzegorz Łuczyna.

W konkurencji 3x3x3 rywali zdeklasował Tymon Kolasiński, który zwyciężył wszystkie 4 rundy, a triumf przypieczętował średnią 6.73 s. Srebrny medal wywalczył z wynikiem 7.88 s Michał Rzewuski, a podium ze średnią 8.71 s zamknął Przemysław Kaleta. Najlepsze pojedyncze ułożenie 3x3x3 (5.58 s) należało także do Tymona. Temu zawodnikowi przypadło też złoto w konkurencji 4x4x4 ze średnią 27.58 s.

W konkurencji 2x2x2 najlepszy okazał się Kajetan Opach, który osiągnął wynik 1.94 s. W megaminxie zwyciężył z nowym PB Ernest Seroczyński, dla którego jest to pierwszy turniej od ponad roku. Jego średnia 42.06 s była poza zasięgiem rywali. W pyraminxie złoto przypadło Rafałowi Waryszakowi, który wykręcił świetne wyniki w obu rundach, a jego finałowa średnia 2.36 s to jego nowe PB. W konkurencji square-1 bez zaskoczenia najlepiej wypadł Michał Krasowski. Triumf zapewnił sobie średnią 7.21 s.

Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie sprawdzić na stronie WCA Live. Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z fanpage'a 4Event - Speedcubing na facebook'u.

inne z kategorii