Działalność oficjalna

4x4, 5x5 oraz 3x3 OH już w środę!

Zostało niecałe 48 godzin do startu pierwszej odsłony Pucharu Polski Online 2020! Na dzień dzisiejszy (4.05.2020) na liście startowej mamy ponad 200 osób co oznacza, że ponownie czeka nas wspaniała zabawa! Chciałbym jednak opisać ostatnie detale, które są dla Was niezbędne, aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. 

1. KONKURENCJE KORESPONDENCYJNE 
W środę, czwartek oraz piątek rozegramy łącznie 9 pierwszych rund. 2x2, 4x4, 5x5, 3x3OH, megaminx, pyraminx, skewb, clock, square-1. Aby wziąć udział w konkurencji należy przede wszystkim zarejestrować się do konkurencji oraz w wyznaczonym dniu wysłać swoje wyniki za pomocą formularza na platformie wyników: LIVE.RUBIART.PL. Dodatkową instrukcję zamieszczam poniżej:

Bardzo ważne jest nagranie Waszych prób, do którego link należy dołączyć do formularza. Bez tego wysłanie wyników będzie niemożliwe. Na nagraniu muszą być widoczne: ręce zawodnika, mieszana i układana kostka oraz pokazana poprawność wymieszania. Kostka nie może opuszczać kadru nagrania! 

SCRAMBLE do konkurencji zostaną wysłane zawodnikom drogą e-mail, dodatkowo opublikujemy je w dniu konkurencji na stronie zawodów. 

  

"Rezygnujemy z dodatkowych zabezpieczeń lub innych haseł w pierwszych rundach. Jeżeli jakiś zawodnik będzie chciał oszukać organizatorów, jak i innych zawodników, oszuka przede wszystkim siebie. Pamiętajcie, że wszystkie finały będą się odbywały pod czujnym okiem sędziów, a wyniki finalistów ze wszystkich rund będą dokładnie sprawdzane. Oszustwa wychodzą prędzej czy później na jaw, a oszukując ryzykujecie własną reputacją."

2. KONKURENCJA 3x3x3

Rywalizacja w głównej konkurencji odbędzie się w całości pod okiem sędziów. Do komunikacji z obsługą turnieju posłuży nam aplikacja DISCORD. W dniu konkurencji 3x3x3 (9.05.2020) na stronie zawodów opublikowane zostanie zaproszenie do SERWERA TURNIEJU. Będzie to link (wyglądający jak ten: https://discord.gg/dw7y1e). Po kliknięciu w link system przeniesie Was do aplikacji, w której trzeba podać Imię i nazwisko zawodnika oraz udać się do poczekalni. Dodatkowa instrukcja poniżej:

Dokładny harmonogram godzinowy z informacją, o której startuje każdy zawodnik otrzymacie drogą e-mailową w czwartek późnym wieczorem. Dodatkowo opublikuję ją na stronie zawodów.

Po zakończonym starcie zawodnicy opuszczają serwer turnieju i czekają na zakończenie rundy, aby zobaczyć czy awansowali dalej. Wszystkie wyniki turnieju będą publikowane w czasie rzeczywistym na stronie: LIVE.RubiART.pl

3. FINAŁY KONKURENCJI KORESPONDENCYJNYCH

Tak naprawdę korespondencyjne są jedynie pierwsze rundy. 10 najlepszych zawodników z każdej konkurencji również połączy się z sędziami w sobotę (9.05) na platformie DISCORD. Każdy finalista połączy się ze swoim sędzią i wykona wszystkie próby. 

4. FINAŁ 3x3x3

Ta część zawodów będzie stream'owana na platformie YouTube. Do streamingu wykorzystamy platformę StreamYard, która pozwoli w sprawny sposób łączyć się z zawodnikami. Cały czas staramy się rozwijać narzędzia do organizacji speedcubingowych przedsięwzięć, więc z turnieju na turniej możecie spodziewać się poprawy jakości :) 

 
Jeżeli czas i siły pozwolą postaramy się przeprowadzić dodatkowe wywiady z kilkoma zawodnikami. Tymczasem kostki w dłoń i trenujcie! Czasu zostało naprawdę niewiele:)

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii