Działalność oficjalna

Speedcubingowy weekend w Gnieźnie!

8-9 czerwca w Gnieźnie miały miejsce czwarte oraz piąte zawody WCA: Gniezno Side Open 2024 oraz Gniezno Open 2024. Na pierwsze z nich na teren parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego przybyło 16 miłośników konkurencji side`owych, a dzień później 56 zawodników rywalizowało w konkurencjach szybkich w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Dwie z trzech konkurencji zawodów Gniezno Side Open 2024 zwyciężył Krzysztof Bober. Ułożenie pojedynczej kostki bez patrzenia zajęło mu w finale 18.95 s. Triumf w konkurecji wielu kostek bez patrzenia zapewniło mu natomiast ułożenie 43 z 64 zadeklarowanych kostek. W konkurencji 3x3x3 najmniejszą liczbą ruchów najlepszy okazał się Wojciech Rogoziński ze średnią 23 ruchy.

Krzysztof Bober układający 3x3x3 Blindfolded

Następnego dnia wyłoniono zwycięzców konkurencji: 3x3x3, 4x4x4, 3x3x3 Jedną Ręką oraz Clock. W finale konkurencji 3x3x3, który został rozegrany w parach, najlepszy okazał się Tymon Kolasiński uzyskując średnią 5.61 s. Wyprzedził on Szymona Musiała (średnia 6.49 s) oraz Bartosza Karpińskiego (8.08 s). Co ciekawe, do Szymona należą dwa najszybsze ułożenia w tej konkurencji, które wykonał w pierwszej rundzie: 4.69 s oraz 4.79 s.

Zwycięzcą konkurencji 4x4x4 również został Tymon Kolasiński, który w obu rundach był bardzo bliski ustanowienia 21. raz rekordu w tej konkurencji. Ostatecznie jego finałowa średnia wyniosła 21.51 s, będąc o 4 setne gorsza od obecnego rekordu Polski.

Podium

Konkurencję 3x3x3 Jedną Ręką ze średnią 11.23 s zwyciężył Bartosz Karpiński, a rywalizację w Clocku na pierwszym miejscu zakończył Kazimierz Cywiński, który ze średnią 4.23 s ustanowił także swój rekord życiowy.

Bartosz Karpiński

Finały wszystkich konkurencji zawodów Gniezno Open 2024 oraz wywiad z Tymonem Kolasińskim, który odbył się po finale 3x3x3 można zobaczyć tutaj.