Działalność oficjalna

Znamy limity na Polish Championship 2024!

Jak już wiemy z lutowego artykułu autorstwa Patryka Milewczyka, tegoroczne Mistrzostwa Polski odbędą się w Warszawie. Impreza będzie trwała od 8 do 10 listopada na Hali Sportowej Areny Ursynów, przy ulicy Pileckiego 122.

 

W skład Zespołu Organizatorskiego wchodzą Liga Niezwykłych (Przemysław Malinowski, Janusz Łebkowski, Tomasz Szubert, Michał Sozański) oraz Rubitrener (Adam Polkowski), którzy w dniu 12.06.2024 poinformowali nas o limitach obowiązujących na tegoroczne Mistrzostwa:

 

Limity PN-y 2024 

 

Jak widać w tym roku mamy aż trzy terminy:

  • Termin I 2-5 września
  • Termin II 9-12 września
  • Termin III 16-19 września.

 

Takie limity są ukłonem w stronę zarówno faworytów jak i speedcuberów nie łapiących się na dotychczasowe limity. Polska czołówka na spokojnie będzie miała czas i praktycznie gwarancję miejsca na Mistrzostwach, a speedcuberzy z nieco gorszymi czasami dzięki terminowi trzeciemu, mają szansę na nich wystartować i doświadczyć wyśmienitej atmosfery narodowej rywalizacji.

 

Tegoroczny limit zawodników również jest zaskakujący, ponieważ są to aż 333 miejsca! Co jest kolejną szansą dla zawodników celujących w termin trzeci zapisów.

 

Limity kwalifikacyjne w tym roku są również uważane za ostre, ale w mojej opinii: właśnie takie powinny być. Jednak są to Mistrzostwa Polski, na których konkurować będą ze sobą faworyci z całego kraju - dajmy więc widowisko!

 

Tak samo jak na przestrzeni ostatnich lat i tym razem planowany jest stream z całego wydarzenia. Jest to fenomenalna decyzja, większość pewnie już nie jest w stanie wyobrazić sobie tychże zawodów bez komentarza takich osobistości jak Adam Polkowski czy Grzegorz Pacewicz. Co roku patrząc po liczbie wyświetleń rodzi się tylko jedno podsumowanie - jest warto.

 

Ruszyła również już oficjalna strona tegorocznych Mistrzostw Polski, na której można znaleźć już takie informacje jak nagrody i zapisy do staffu, do czego gorąco Was zachęcam!

  

Osobiście nie mogę już się doczekać startu rejestracji oraz samych zawodów. Wierzę, że Liga Niezwykłych oraz Rubitrener jak zawsze zrobią coś niesamowitego, a razem, mogą osiągnąć więcej, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

 

inne z kategorii