Działalność oficjalna

Nowi Delegaci WCA w Polsce

Po wielu tygodniach analiz i rozmów polscy Delegaci WCA, w porozumieniu z Senior Delegatem oraz członkami zarządu WCA, podjęli ostateczną decyzję o wyborze dwóch nowych kandydatów na delegatów WCA na terenie Polski. 

Po finalnych rozmowach na Polish Open 2015 wybrani zostali: Grzegorz Łuczyna oraz Piotr Kózka

W miniony weekend obaj Panowie oficjalnie rozpoczęli procedurę wdrożeniową obejmując stanowiska delegatów pomocniczych u boku Adam Polkowskiego i Tomasz Żołnowskiego podczas Gdańsk Open 2015.

Grzegorz (Goater) Łuczyna - w speedcubingu... od początku:) Już na Polish Open 2005 Grzegorz zdobywał pierwsze pucharowe punkty, walcząc jednocześnie o rekordy Polski w piramidzie, która od zawsze była jego koronną konkurencją. Zdobył w niej aż 5 rekordów świata oraz jeden rekord Europy! Z czasem Grzegorz przekwalifikował się na prestiżową konkurencję 3x3x3 FM, w której ponownie wspiął się na sam szczyt polskiego rankingu. Podczas niedawnego Polish Open 2015 wyrównał rekordy zarówno w pojedynczym ułożeniu jak i średniej z 3 prób. Brał udział w wielu prestiżowych wydarzeniach WCA przemierzając za speedcubingiem całą Polskę oraz Europę. Nie tylko praktyk ale i wysokiej klasy teoretyk speedcubingu, znający matematyczną i statystyczną stonę kostki rubika jak mało kto!

Piotr (Piotoor) Kózka - w speedcubingu... również od początku!:) Podobnie jak Grzegorz, swoją przygodę rozpoczął podczas Polish Open 2005 w Wadowicach, gdzie w pięknym stylu zwyciężył te prestiżowe zawody, zostając wówczas pierwszym mistrzem naszego kraju w konkurencji 3x3x3. Mało kto wie, że dokonał tej sztuki na kostce GATO:) Choć od zawsze w czołówce 3x3x3, swoje największe sukcesy osiągał w piramidzie, zdobywając 3 rekordy świata. Piotr jest zawodnikiem niesłychanie wszechstronnym. Przez ostatnie 10 lat mogliśmy oglądać jego NRy w: 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3BLD, piramidzie oraz 3x3x3OH. Bez wątpienia polski speedcubing wyglądałby zupełnie inaczej gdyby nie zapał i konsekwencja Piotra, który zdobywał medale niemal w każdym zakątku Polski, pociągając za sobą wielu młodych zapaleńców naszego sportu! 

Nominacje na stanowiska delegatów są wspaniałym ukoronowaniem dotychczasowych osiągnięć, jak również dużym wyzwaniem i nowym rozdziałem w speedcubingowych karierach obu Panów!  Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu, jak również redakcja www.kostkarubika.org, życzy cierpliwości, satysfakcji i wielu pięknych momentów podczas wszystkich nadzorowanych przez was eventów! 

Zapraszamy do zapoznania sięz pełną listą delegatów poszczególnych krajów jak również całą strukturą organizacyjną WCA. 

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii