Rekordy Polski, Europy i świata

Patrick Ponce 4.24 s. WR 3! Rekonstrukcja ułożenia.

Nazwisko Patricka Ponce zapisało się trwale w historii światowego speedcubingu 2 września 2017. Wtedy to ustanowił on rekord świata w pojedynczym ułożeniu czasem 4.69 s. Wynik ten utrzymał się kilka tygodni, ale wiadomo było że kolejne osiągnięcia tego zawodnika są kwestią czasu.

17 lutego tego roku Ponce ponownie przypomniał o sobie. W pierwszej rundzie zawodów w College Park wykręcił czas 4.24 s. Aktualnie to trzeci wynik na świecie i obecny rekord Ameryki Północnej.

Pora nieco przyjrzeć się temu ułożeniu. Już od dłuższego czasu zawodnik jest Color Neutral, co oznacza, że układa on crossa na każdym kolorze. W ułożeniu tym dość prosty cross był na niebieskim kolorze. Po pierwszych dwóch parach F2La widzimy przykład multislottingu - zawodnik płynnie przechodzi od wrzucenia trzeciej do czwartej pary. Potem najprostszy OLL i skip.

Scramble: R2 D' B2 R2 U' F2 L2 D2 U' B D B2 D2 B L2 D2 F2 L' B

x y' // inspection
R D F R' D' // cross
U R U R' U R U' R' // 1st pair
Dw U R U R' y' U' L' U' L // 2nd pair
R U2 R' U R U R' // 3rd pair
R' U' R // 4th pair
F R U R' U' F' // 1LLL
U // AUF

Ułożenie liczy 39 ruchów, jest więc krótkie, ale o 10 ruchów dłuższe od rekordu świata Yusheng Du. Mimo to zawodnik ten osiągnął bardzo wysoki TPS, czyli liczbę ruchów na sekundę. Sięga on wartości 9.20 w porównaniu z 8.35 chińskiego zawodnika. Rewelacyjny czas, doskonałe ułożenie! 

Zapraszam do filmu!

inne z kategorii